url

تثبت نرخ ارز در بازار‌ کالاهای دیجیتالی موجب ثبات قیمت موبایل و افزایش تقاضای این کالا در سطح بازار شد.به گزارش خبرنگار موبنا به نقل از منابع بازاری،‌ همزمان با تثبت نرخ ارز از چند روز گذشته تا کنون بهای انواع کالاهای دیجیتالی از جمله گوشی موبایل روند ثابتی به خود گرفته است.

“علی احمدوند” یکی از فعالان بازار موبایل در این باره گفت: قیمت موبایل در کشور به نوسانات نرخ ارزی بستگی دارد به طوری که با کوچک ترین نوسانات ارزی شاهد تغییر قیمت این کالای ارتباطی در کشور می‌شویم.

وی افزود: از هفته گذشته تا کنون به دلیل ثبات درهم و دلار شاهد ثبات قیمت این کالای ارتباطی شده‌ایم که در پی این موضوع میزان تقاضا برای انواع موبایل در بازار نیز افزایش یافت.

در همین حال یکی دیگر از فعالان بازار در این باره گفت: بیشتر فعالان بازار امیدوارند که شرایط فعلی استمرار داشته باشد چراکه با ثبات نرخ ارز و این کالای ارتباطی میزان مراجعه کنندگان به بازار نیز افزایش خواهد یافت.به گفته منابع بازاری از زمان تثبت ارز در کشور تا کنون میزان مراجعه کنندگان و خریداران انواع گوشی‌های موبایل نسبت به گذشته زیاد شده است.

فروشندگان بازاری بیشترین تقاضا در بازار موبایل را در مورد گوشی‌های هوشمند اعلام کردند و معتقدند که تقاضا برای گوشی‌های لمسی با سیستم عامل آندروید افزایش چشمگیری یافته است.

موبنا