Xperia-Z3-plus-Press-2
مدت ها بود که بازار کشور، شاهد ورود گوشی های جدیدی از خانواده سونی نبود. پس از مدت ها ثبات در بازار، بالاخره در روزهای قبل، چند محصول جدید از خانواده اکسپریا به بازار کشور وارد شد تا یک بار دیگر تب خرید گوشی های سونی در بازار داخلی ما بالا بگیرد.

در دو هفته گذشته ما شاهد ورود سه دستگاه از خانواده گوشی های اکسپریا به بازار کشور بودیم. اکسپریا +Z3 به عنوان پرچمدار سونی، خیلی سریعتر از پرچمداران قبلی به بازار روانه شد. اکسپریا C4 نیز یکی دیگر از محصولاتی بود که سونی در نیمه اول سال جاری معرفی و به بازار عرضه کرد. سرانجام اکسپریا M4 Aqua نیز که مدت ها از معرفی آن میگذشت همزمان با دو دستگاه دیگر به بازار کشور ما وارد شد.

اکسپریا +Z3 در مقایسه با پرچمداران قبلی سونی با قیمت کمتری به بازار ایران آمده است. این دستگاه با گذشت کمتر از دو هفته از عرضه در ایران، به قیمت کمتر از 2 میلیون تومان رسیده که این رقم در پرچمداران قبلی سونی پس از گذشت 2 تا 3 ماه از عرضه اتفاق افتاده بود.

اکسپریا M4 Aqua و اکسپریا C4 نیز که میان رده های سونی در سال جاری هستند با قیمت معقولی به بازار وارد شدند. هر دو با اختلاف حدود 100 هزار تومانی در حدود 1 میلیون تومان عرضه شدند و انتظار میرود در هفته های آینده کاهش قیمت زیادی را نیز تجربه کنند.

در حال حاضر قیمت انواع اسمارت فون های سونی به شرح زیر است. توجه کنید که این قیمت ها مختص مرکز است و در شهرستان ها افزایش قیمت ۵-۷ درصدی برای انواع مدل های زیر طبیعی است. رنگ قرمز نشانه کاهش قیمت، رنگ سبز نشانه افزایش قیمت و رنگ آبی نیز نشان عدم تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته است. رنگ زرد نیز برای محصولاتی است که برای اولین بار در لیست قیمت قرار گرفته اند.

4.13