xperia-e4
روند نزولی قیمت ها که در هفته های گذشته گریبان بازار گوشی های هوشمند را گرفته بود، در این هفته با سرعت بیشتری ادامه یافت. در اولین روز هفته ما شاهد کاهش قیمت ها به نسبت هفته های قبل بودیم. این کاهش قیمت در انواع گوشی های اکسپریا کاملا مشهود بود.

در این هفته عرضه گوشی های هوشمند سونی با گارانتی نیز یک کاهش قیمت شدید را تجربه کرد. در این هفته برخی مدل ها با کاهش نزدیک به 200 هزار تومانی نیز رو به رو شدند. مدل های گران قیمت سونی در این هفته بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

در هفته جاری جدیدترین اسمارت فون سونی نیز همچنان به کاهش قیمت خود ادامه میدهد. اکسپریا E4 که دو هفته قبل و در اولین روزهای ورود خود به بازار کشور با قیمت 550 هزار تومان عرضه شده بود در این هفته با بیش از 100 هزار تومان کاهش به نسبت قیمت اولیه در حدود 450 هزار تومان معامله شد. با توجه به قیمت جهانی این دستگاه انتظار کاهش قیمت تا زیر 400 هزار تومان نیز در هفته های آینده از این اسمارت فون میرود.

در حال حاضر قیمت انواع اسمارت فون های سونی به شرح زیر است. توجه کنید که این قیمت ها مختص مرکز است و در شهرستان ها افزایش قیمت ۵-۷ درصدی برای انواع مدل های زیر طبیعی است. رنگ قرمز نشانه کاهش قیمت، رنگ سبز نشانه افزایش قیمت و رنگ آبی نیز نشان عدم تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته است.

1.29