Xperia-Z1-Compact-Retail-Packaging_12-640x359-630x353
مدت ها است که ما شاهد عرضه گوشی های هوشمند سطح گران قیمت ها از سونی نیستیم. شاید یکی از دلایلی که گوشی های سونی این روزها با کاهش قیمت زیادی نیز رو به رو میشوند همین نکته باشد. در طول یک ماه گذشته اکثریت گوشی های هوشمند اکسپریا با کاهش قیمت زیادی رو به رو شدند و در این بین مدل های گران قیمت مخصوصا سری Z3 بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

اکسپریا Z3 و برادر کوچکترش در طول یک ماه گذشته بیشترین کاهش قیمت را داشتند. کم کم نسخه های با گارانتی این دو دستگاه به قیمتی نزدیک میشوند که همین چند هفته قبل مدل های بدون گارانتی با آن قیمت به فروش میرسیدند. مطمئنا در صورت معرفی و عرضه نسخه جهانی اکسپریا Z4 باز هم کاهش قیمت بیشتری در انتظار اعضای خانواده Z3 خواهد بود.

اما از مدل های گران قیمت که بگذریم به گوشی های هوشمند ارزان قیمت سونی میرسیم. اکسپریا E4 که به تازگی وارد بازار کشور ما شده با سیر نزولی قیمت ها همراه است. این دستگاه در این هفته به قیمت زیر 450 هزار تومان رسیده که برای یک گوشی هوشمند با چنین مشخصاتی بسیار مناسب است.

در حال حاضر قیمت انواع اسمارت فون های سونی به شرح زیر است. توجه کنید که این قیمت ها مختص مرکز است و در شهرستان ها افزایش قیمت ۵-۷ درصدی برای انواع مدل های زیر طبیعی است. رنگ قرمز نشانه کاهش قیمت، رنگ سبز نشانه افزایش قیمت و رنگ آبی نیز نشان عدم تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته است.

2.5