استمرار افزایش نرخ ارز در بازار آزاد برای چندمین بار متوالی باعث افزایش قیمت 20 هزار تومانی انواع گوشی های موبایل در بازار تهران شد.
افزایش نرخ دلار و درهم در اوایل هفته جاری باعث شده تا انواع موبایل های موجود در بازار با افزایش قیمت 20 هزار تومانی عرضه شوند.
“علی محمدی پور” یکی از فروشندگان موبایل در این باره گفت: افزایش نرخ ارز در بازار امروز نسبت به اواخر هفته گذشته باعث شده تا بیشتر فروشندگان بهای محصولات خود را بالا ببرند.
وی افزود:‌ با نوسانات ارز طی روزهای گذشته بهای تمامی گوشی های موجود در بازار را از 5 تا 20 هزار تومان با نوسان همراه کرد.
این فعال بازار بیشترین نوسان قیمت در بازار را مختص گوشی های بالای 500 هزارتومانی دانست و گفت: گوشی هایی که از رنج قیمت بالای 250 هزار تومان برخوردار بودند با بیشترین نوسان قیمت روبرو شدند.
در همین حال سایر دست اندرکاران حوزه بازار تلفن همراه معتقدند که با وضعیت فعلی و استمرار پی در پی ارز موجب برهم زدن تعادل بازار از لحاظ خرید و فروش می‌شود چرا که در صورت هرگونه گرانی موبایل با افت تقاضا برای این کالای ارتباطی روبرو می‌شویم.
آنها معتقدند در شرایط فعلی که هر روز همزمان با نوسانات ارز، قیمت کالاهای دیجیتالی از جمله موبایل با نوسان همراه می‌شوند باعث ریزش مشتری در بازار می‌شود.
منبع : موبنا