سونی هفته گذشته و در خلال کنفرانس خبری خود در کنگره جهانی موبایل 2017 پرده از قدرتمندترین گوشی خود تا به امروز و یکی از قدرتمندترین گوشی هایِ هوشمند دنیا برداشت. اکسپریا XZ Premium نیز همچون نسل اول با خود اولین هایِ جدیدی را به همراه دارد، که شاید تا مدت ها و شاید هم هیچوقت در هیچ گوشی هوشمندی غیر از سونی آنها را نبینیم.

به عنوان مثال میتوان به صفحه نمایش خارق العاده این محصول اشاره کرد، که برایِ اولین بار در یک گوشی هوشمند 5.5 اینچی کیفیت مثال زدنی 4K HDR را به کاربران پیشنهاد میدهد. یا میتوان به سنسور خارق العاده این گوشی هوشمند، IMX400 سونی اشاره کرد، که اولین سنسور برایِ گوشی هوشمند در دنیا با توانایی ثبت تصاویر بسیار آهسته با نرخ 960 فریم بر ثانیه میباشد.

چیزی که مطرح است، اکسپریا XZ Premium در حال حاضر معرفی شده است و خیل عظیمی از طرفداران محصولات سونی و حتی طرفداران بسیاری از برندهایِ دیگر در دنیا منتظر ورود این گوشی هوشمند خارق العاده به بازار هستند تا آنرا خریداری کرده و با آخرین شاهکار سونی ملاقاتی نزدیک داشته باشند و از امکانات بینظیر آن که شاید در کمتر گوشی هوشمندی وجود دارد بهره مند شوند.

تا به این لحظه هیچ خبر رسمی یا غیر رسمی پیرامون تاریخ انتشار و حتی قیمت اولیه اکسپریا XZ Premium به بیرون درز نکرده است، اما ساعاتی پیش یکی از فروشگاههایِ مطرح کشور انگلستان دست به پیش فروش اکسپریا XZ Premium زده است. همانطور که در جریان هستید، بازار انگلستان برایِ سونی بازار بسیار مهمی است و گوشی هایِ هوشمند سونی در بدو اَمر در کشور انگلستان موجود میشوند.

حال این سنت گویا درباره اکسپریا XZ Premium نیز اجرا خواهد شد و مقصد اول شاهکار جدید سونی موبایل کشور انگلستان خواهد بود. فروشگاه اینترنتی Clove تنها رنگ مشکی این گوشی هوشمند را برایِ پیش فروش در دسترس کاربران قرار داده است و قیمت 538 پوندی را بدون احتساب مالیات و قیمت 645 پوندی را با احتساب مالیات برایِ این گوشی هوشمند در نظر گرفته است.

اینطور که از شواهد پیداست، نسخه آنلاک شده و به اصطلاح Sim Free گوشی اکسپریا XZ Premium در این طرح پیش فروش خواهد شد و هنوز هیچ تاریخی برایِ عرضه این محصول در نظر گرفته نشده است و بدین ترتیب فقط پیش فروش گوشی مذکور در حال حاضر توسط فروشگاه Clove انگلستان انجام میشود و کاربران میتوانند صرفاً در لیست پیش فروش این محصول ثبت نام کنند.

علی ایحال این موضوع نشانه بسیار خوبی است و باید اُمیدوار باشیم که اکسپریا XZ Premium در تاریخی نامعلوم و تا قبل از تابستان سال 96 هجری شمسی وارد بازار کشور عزیزمان ایران نیز بشود. برایِ عرضه این محصول هنوز نمیتوانیم تاریخ دقیقی را اعلام کنیم و قیمت این محصول نیز هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

منبع: