4

بیشتر ما شاید گوشی هایِ مطرح دنیا که دوربین قدرتمندی داشتند را هنوز از یاد نبره باشیم. یکی از خاطره انگیزترین گوشی هایِ آن روزها که دوربین بسیار خوبی داشت، گوشی K800i سونی اریکسون بود. اما از آن زمان مدت زیادی میگذرد. سیستم عامل ها بسیار متحول شده اند و در حال حاضر دو سیستم عامل اَندروید با بیشترین سهم بازار و سیستم عامل iOS در رده ای پایین تر بر دنیا حکمرانی میکنند.

علاوه بر بحث سیستم عامل ها، پروسه تولید و ساخت گوشی ها نیز دچار تغییر و تحولات عظیمی شده است. شرکت هایِ فعال در زمینه ساخت و تولید گوشی هایِ هوشمند سعی میکنند هر روز قدرتمند تر از قبل در عرصه رقابت مرگبار گوشی هایِ هوشمند حاضر شوند و هر آن چه در چنته دارند رو کنند.

در این بین، سونی با معرفی گوشی اکسپریا Z1 اولین سنگ بنایِ دوربین محور بودن محصولات پرچمدار خود را در سال 2013 میلادی گذاشت. سنسور IMX220 سونی از گوشی Z1 یار و یاور گوشی هایِ پرچمدار خانوده Z سونی بود و در هر نسل از گوشی هایِ پرچمدار این شرکت اصیل و خوش نام ژاپنی بهتر و بهتر شد، تا در نهایت در گوشی اکسپریا +Z3 به تکامل نهایی خود رسید.

اما سونی به خوبی درک کرد که پس از گذشت 2 سال، بازار تقاضایِ بیشتری برای کیفیت دوربین دارد و همه از شرکتی با این عظمت که در بخش تولید سنسورهایِ دوربین برای گوشی هایِ هوشمند تبحر خاصی دارد و بسیاری از شرکت هایِ بزرگ دنیا از مشتریان ثابت سونی هستند انتظار دارند که در پرچمدار نسل جدید خود از سنسوری جدیدتر و قدرتمندتر استفاده کند.

همینطور شد و سونی در نمایشگاه IFA امسال همگان را با سنسور 23 مگاپیکسلی جدید خود شگفت زده کرد. IMX300 سونی جدیدترین و قدرتمندترین سنسور سونی در تمام اَدوار است که تا به امروز تنها بر رویِ پرچمداران شایسته این کمپانی به کار گرفته شده است. این سنسور با خود ویژگی هایِ زیادی به همراه دارد که یکی از جذاب ترین بارزه هایِ آن، فوکوس فوق سریع هیبریدی است که 10 برابر سریعتر از چشم انسان عمل میکند.

همیشه با معرفی محصولات جدید کمپانی هایِ بزرگ دنیا و در واقع دوربین محور بودن پرچمداران شرکت هایِ بزرگ، عده ای عکاس حرفه ای دست به تست این گوشی هایِ هوشمند میزنند. بنیاد DxOMark چندی پیش نظر تخصصی خود را پیرامون دوربین محصولات خانواده Z5 سونی اعلام کرد و به سنسورهایِ به کار گرفته شده در محصولات این خانواده لقب برترین سنسور دوربین در یک گوشی هوشمند در دنیا را اعطا کرد.

camerachart

حال و با عرضه سری گوشی هایِ خانواده Z5 سونی در بیشتر کشورهایِ دنیا، عده ای عکاس حرفه ای دست به کار شده اند تا در عمل دوربین پرچمداران سری جدید Z5 سونی را به چالش بکشند. نام این چالش « لحظات ناب زندگی از دریچه دوربین اعضایِ خانواده Z5 سونی » گذاشته شده است و در آن عکس هایی از مناظر طبیعی با دوربین هر 3 عضو خانواده Z5 سونی شکار شده است.

لازم به ذکر است که این تصاویر برای بارگذاری سریعتر صفحه کوچک شده اند، اما تصاویر با سایز اصلی در یک فایل فشرده قرار گرفته و در پایان مطلب برای شما عزیزان آماده دریافت میباشد. بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما همراهان همیشگی را بیش از این منتظر نگذاریم. این شما و این تصاویری جذاب از مناظر طبیعی از دریچه دوربین اعضایِ خانواده Z5 سونی…

The-November-blues

Sunset-over-Harford-ParkRide

sunset-on-a-metal-wall

22404156116_e50e9ab717_o

flowers-in-berlin

Picked-just-for-you

Reflections (Xperia Z5C) - Dublin, Ireland - Mobile photography

1

10

2

7

5

6

11

12

13

14

نام فایل سایز لینک دانلود
لحظات ناب زندگی از دریچه دوربین اعضایِ خانواده Z5 سونی 12.1 مگابایت دانلود