Xperia-Z4v-Top
اکسپریا Z4v که اواخر خرداد ماه امسال توسط سونی معرفی شده بود، هیچگاه به مرحله عرضه رسمی نخواهد رسید! در ابتدا قرار بود این دستگاه در 13 آگوست در ایالات متحده عرضه گردد که بعد از مدت کوتاهی تاریخ عرضه آن به 3 سپتامبر موکول شد. با این وجود ماه سپتامبر نیز به پایان رسید اما سونی همچنان نسبت به عرضه رسمی این دستگاه هیچ اقدامی نکرد.

اکسپریا Z4v اولین اسمارت فون سونی بود که از صفحه نمایشی با رزولوشن QHD برخوردار است. بسیاری از ما انتظار داشتیم برای اولین بار صفحه نمایش QHD را در یکی از پرچمداران جهانی سونی مشاهده کنیم که این گونه نبود و سونی اکسپریا Z4v را به عنوان یک اسمارت فون منطقه ای شناسناند. اکسپریا Z4v اسمارت فونی بود که با همکاری اپراتور Verizon آمریکا ساخته شد.

با گذشت چهار ماه از معرفی این دستگاه حالا سونی و اپراتور Verizon با انتشار یک بیانیه مشترک از لغو عرضه رسمی این دستگاه خبر دادند. سونی در بیانیه خود با اشاره به اینکه در بازار ایالات متحده همچنان تمرکز خود را بیشتر بر روی تکنولوژی های صوتی و تصویری قرار داده تاکید کرد، اپراتور Verizon هنوز یک شریک استراتژیک ما در این منطقه است و همکاری های ما در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

Verizon نیز در بیانیه خود اظهار داشت ما همچنان به حمایت از سونی در ایالات متحده میپردازیم. سونی یکی از شرکای تجاری ما در این منطقه است که ما قطعا همکاری های خود را در ایالات متحده با آنها ادامه خواهیم داد.

هر چند که سونی در این بیانیه هیچ اشاره ای به خانواده Z5 نداشته اما به نظر میرسد سونی و Verizon در مقطع فعلی قصد تمرکز بر روی اسمارت فون های جدید سونی را دارند. شاید به زودی شاهد ورود اکسپریا Z5 به بازار ایالات متحده توسط اپراتور ورایزون باشیم.

منبع: