Sony-Xperia-fingerprint-scanner-640x640
در فاصله یک ماه تا آغاز نمایشگاه IFA 2015 در برلین، شایعات پیرامون پرچمداران آینده سونی زیاد و زیادتر میشود. با وجود تمامی شایعاتی که در مورد اکسپریا Z5 به عنوان پرچمدار آینده سونی به گوش رسیده اما تا به امروز هیچ تصویری از آن منتشر نشده بود.

با مشخص شدن زمان کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه IFA 2015 صحبت های ضد و نقیضی در مورد احتمال معرفی یا عدم معرفی اکسپریا Z5 در این رویداد شنیده میشود. امروز تصویری از اکسپریا Z5 در کنار برادر کوچکترش به بیرون درز کرده که احتمال معرفی این دستگاه را در نمایشگاه برلین بیشتر میکند.

این اولین تصویری است که از اکسپریا Z5 تا به امروز منتشر شده است. vizileaks همان درز دهنده مشهور این تصویر را از سونی برملا کرده که خوشبختانه این تصویر بسیار واضح است که به خوبی جزئیاتی از این دستگاه را به ما نشان میدهد. این تصویر کاملا با اطلاعات قبلی ما سازگار است و وجود حسگر اثر انگشت را در این دستگاه به تایید میرساند.

از چند ماه قبل، با درز یک طرح مفهومی از سونی، وجود حسگر اثر انگشت بر روی دکمه پاور به عنوان یک فرضیه مطرح شده بود. منابع اطلاعاتی ما در چند روز قبل این اتفاق را تایید کردند و حالا نیز با لو رفتن تصویر جدید از اکسپریا Z5 این فرضیه به واقعیت تبدیل شده است. در این تصویر اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact هر دو دارای یک سنسور اثر انگشت هستند که بر روی دکمه پاور دستگاه تعبیه شده است. دکمه پاور دستگاه به همین خاطر نسبت به قبل تغییر کرده و از طراحی جدید در آن استفاده شده است.
این تصویر طراحی کلی دستگاه را تا حدودی به ما نشان میدهد که همچنان در راستای طراحی خاص اسمارت فون های سری Z پیش میرود. با لو رفتن این تصویر ما انتظار داریم که در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از این دستگاه را بدست بیاوریم. درز اطلاعات بیشتر احتمال حضور این دستگاه را در نمایشگاه برلین بالاتر میبرد.

منبع: