T-Mobile-Xperia-Z3-700MHz-Band-Support-LTE
با آغاز به کار شبکه های نسل چهارم تلفن همراه در ایران توسط شرکت ایرانسل حال این سوال مطرح میشوند کدام یک از اسمارت فون های موجود در بازار از این شبکه ها پشتیبانی میکنند. با توجه به اینکه در حال حاضر قریب به اتفاق گوشی های موجود در بازار از شبکه های ۳G پشتیبانی میکنند، خریداران تلفن همراه از بابت پشتیبانی گوشی از این شبکه نگرانی ندارند. اما با ورود شبکه نسل چهارم تلفن همراه به کشور، کاربرانی که قصد استفاده از این شبکه را دارند باید اول از پشتیبانی یا عدم پشتیبانی تلفن هوشمند خود از این شبکه ها مطمئن شوند.

سونی همچون بسیاری از شرکت های معتبر دیگر در سال های اخیر تلاش خود را برای عرضه گوشی های هوشمند مبتنی بر نسل چهارم شبکه های تلفن همراه ادامه داده است. اما به علت همه گیر نبودن این شبکه ها در تمامی نقاط جهان و به منظور صرفه جویی در قیمت معمولا تمامی گوشی های اکسپریا را با پشتیبانی از شبکه های نسل چهارم عرضه نمیکند.

شاید هم اکنون که شبکه های نسل چهارم هم در کشور ما راه خود را پیدا کرده اند، بسیاری از کاربران در هنگام خرید گوشی هوشمند به فاکتور پشتیبانی از شبکه های نسل چهارم نیز توجه داشته باشند. به همین منظور ما لیستی از تمامی گوشی های هوشمند اکسپریا که از شبکه های نسل چهارم تلفن همراه موسوم به LTE 4G پشتیبانی میکنند را در اختیار شما قرار میدهیم.

توجه داشته باشید:
تمامی مدل هایی که در لیست 4G قرار گرفته اند به صورت پیش فرض شبکه های 3G را نیز پشتیبانی میکنند.
گوشی های که در این لیست نباشند تنها پشتیبانی از شبکه های 3G را دارند.
برخی از مدل ها برای اپراتورهای خاص هستند و در کشور ما یافت نمیشوند. مثل اکسپریا Z مدل C6616

لیست کامل گوشی های اکسپریا در جدول زیر قرار گرفته اند. پیش از این نیز یک بار جدول گوشی های اکسپریا که پشتیبانی از شبکه های LTE را دارند، در سایت قرار دادیم که در جدول زیر لیست کد های شبکه های 3G و نیز مدل های جدید اکسپریا نیز قرار گرفته اند.
[table id=17 /]