sony-xperia-x-concept-2
تا به اینجا اخبار و حواشی زیادی پیرامون گوشی های آینده سونی به گوش میرسد. برخی از این اطلاعات تقریبا قطعی به نظر میرسد و برخی دیگر شایعاتی بیش نبوده اند. در فاصله یک هفته تا شروع سال 2014 میلادی قصد داریم تا اطلاعات پراکنده ای که در رابطه با محصولات آینده سونی منتشر شده اند را در یک جا جمع کنیم و به نتیجه ای در مورد محصولات آینده سونی برسیم.

بر طبق اخبار و اطلاعات پراکنده ای که به دست آمده گوشی های زیر از محصولات آینده سونی به حساب خواهند آمد.

Sony D5503
این مدل نزدیکترین اسمارت سونی به ما است. روز 16 دی و در نمایشگاه CES2014 منتظر این محصول که نسخه کوچکتر اکسپریا Z1 است باشید. قیمت این محصول در حدود اکسپریا Z1 و با اندکی تفاوت کمتر از آن خواهد بود.

SONY D2004
SONY D2005
SONY D2105

سه محصول از گوشی های ارزان قیمت سونی
این مدل ها احتمالا با قیمت هایی در حدود 600 هزار تومان اوایل سال 92 در کشور ما قابل خرید خواهند بود.

Sony D2303
این اسمارت فون نیز از دسته میان قیمت های سونی به حساب می آید. نام این محصول احتمالا اکسپریا E2 خواهد بود و از پردازنده ای مشابه اکسپریا SP بهره خواهد برد. از این محصول نیز میتوان انتظار قیمت زیر 1 میلیون تومان داشته باشید.

Sony D5303
Sony D5322
فبلت هشت هسته ای سونی با چیپ مدیاتک محتمل ترین محصولی است که میتوان کد D5303 را برای آن در نظر داشت. کسب امتیاز +30 هزار در بنچمارک آنتوتو باعث شده تا بر روی این محصول نیز یک حساب ویژه باز کنیم. شاید به خاطر استفاده از چیپ مدیاتک در این فبلت قیمت نهایی این محصول برای ورود به بازار از فبلت قبلی سونی یعنی اکسپریا زد اولترا کمتر باشد.

Sony D6503
شاید این محصول نیز مدل ارتقا یافته اکسپریا ZL باشد که با پردازنده اسنپدراگون 800 وارد بازار خواهد شد. این مدل نیز با قیمتی تقریبا مشابه اکسپریا Z1 و در حدود 1 میلیون و پانصد هزار تومان در دسترس قرار خواهد گرفت.

SONY SGP521
در نهایت یک تبلت دیگر از خانواده اکسپریا. سونی باز هم در بازار تبلت ها مختصر اما مفید حاضر خواهد شد و تبلت جدیدی را از خانواده اکسپریا عرضه میکند. با توجه به مشخصات احتمالی این محصول نباید از آن انتظار قیمتی کمتر از 2 میلیون تومان را داشته باشید.

البته تمام این اطلاعات بر اساس اخباری است که تا به امروز منتشر شده است. نام این محصولات تقریبا قطعی است اما در خصوص مشخصات و قیمت نهایی آنها هنوز نمیتوان به طور قطع نظر دارد. قیمت های بالا نیز بر اساس وضعیت فعلی بازار و مشخصات احتمالی محصولات در نظر گرفته شده اند.

منابع: postel – xperiablog- gsmarena-sonyviet