همه ی ما با ویندوز فون و قابلیت های آن آشنا هستیم و احتمالاً می دانیم که روند توسعه ی این سیستم عامل در سال های اخیر به اندازه ی اوایل ظهور آن نیست. حالا هم در جدیدترین اظهار نظر از مقامات این کمپانی، Joe Belfiore تایید کرده است که از این پس هیچ قابلیت جدیدی به ویندوز فون افزوده نخواهد شد و مایکروسافت تنها قصد برطرف کردن باگ های موجود در این سیستم عامل را دارد. او در توییتی گفت:

البته که ما همچنان از ویندوز فون پشتیبانی خواهیم کرد. باگ های موجود برطرف خواهند شد و دستگاه ها آپدیت های امنیتی را دریافت خواهند کرد اما تمرکز ما بر ساخت نسخه ی جدیدی از سیستم عامل با قابلیت های جدید نیست.

بر اساس توییت بالا، Joe Belfiore این تصمیم کمپانی مایکروسافت را توضیح می دهد. او همچنین به این موضوع اشاره کرد که توسعه دهندگان ویندوز فون هیچگاه آن را کنار نگذاشته اند و مشکل مایکروسافت در یافتن پارتنتر و همکار جدید برای توسعه ی این سیستم عامل بوده است. همچنین، یکی دیگرا از دلایلی که مایکروسافت را ناچار به گرفتن این تصمیم کرده است، تعداد پایین کاربران ویندوز  موبایل و استقبال نه چندان مناسب از آن بوده است. او در ادامه گفت:

ما تلاش های بسیار زیادی را برای راضی نگه داشتن توسعه دهندگان خود کرده ایم. به آن ها پول پرداخت کردیم و برای آن ها اپ نوشتیم. اما تعداد کاربران برای سرمایه گذاری بیشتر مایکروسافت بروی ویندوز فون بسیار کم است.

به نظر می رسد که کمپانی مایکروسافت به جای توسعه ی یک سیستم عامل جدید برای گوشی های هوشمند، در حال کار بروی ارتباط گوشی ها و کامپیوترها می باشد. عرضه ی نسخه ی اندروید و iOS از مرورگر اختصاصی این کمپانی با نام Edge می تواند فعالیتی در این زمینه به شمار برود.

 

منبع: