bluestacks-android-windows
روز گذشته بود که خبر عرضه اسمارت فون هواوی با قابلیت بوت دوگانه منتشر شد. در این اسمارت فون دو سیستم عامل اندروید و ویندوز فون در کنار هم قرار میگیرد و کاربر میتواند با خرید یک اسمارت فون از دو سیستم عامل محبوب بازار استفاده کند. برخی آینده ای روشن برای این نوع از اسمارت فون ها تصور میکنند و معتقدند بوت دوگانه محبوبیت بیشتری در آینده نزدیک خواهد داشت.

ارزیابی بیشتر ما بر این است که استفاده از ویندوز فون در کنار اندروید فرصت خوبی برای مایکروسافت خواهد بود تا سهم سیستم عامل خود را از بازار اسمارت فونها بالا ببرد. اما به نظر میرسد مایکروسافت عقیده ای دیگر دارد و اصلا تمایلی به استفاده از سیستم عامل خود در کنار سیستم عامل گوگل ندارد.

یکی از تحلیلگران مشهور به نام پاتریک مور معتقد است همانطور که گوگل میخواهد با حفظ مشتریان خود تمامی بازار را به سمت خود سوق دهد مایکروسافت نیز همین هدف را دنبال میکند و تمایلی ندارد که مشتریان خود به محیط اندروید نزدیک شوند.

شاید بسیاری از ما علاقه مند به تجربه چنین اسمارت فون هایی با بوت دوگانه باشیم. اما سیاست های گوگل و مایکروسافت ما را از چنین آرزوهایی دور خواهند کرد.

phonearena