ace2xfammainmat600
شاید اگر 3 سال قبل صحبت از عرضه یک گوشی با صفحه نمایش بالاتر از 4 اینچ میشد برای بسیاری دور از تصور بود. سونی اریکسون برای اولین بار در Xperia X10 از صفحه نمایش 4 اینچی استفاده کرد که در زمان خود بسیار بزرگ بود. اما در اوایل سال 2011 پا را فراتر از این نهاد و با معرفی گوشی Xperia Arc از صفحه نمایشی 4 اینچ استفاده کرد. 4.2 اینچ برای اکسپریا آرک در زمان خود امتیاز بزرگی از این باب برای سونی اریکسون محسوب میشد.
اما رفته رفته با توجه به سلیقه های روز و قابلیتهای متعدد اضافه شده به اسمارت فون ها صفحه نمایش های گوشی ها نیز بزرگتر شدند تا آنجایی که مرز میان گوشی ها و تبلت ها کم کم برداشته شد.
با بزرگتر شدن اسمارتفون ها این فبلت ها بودند که برای فاصله انداختن میان میان گوشی ها و تبلت ها وارد میدان شدند تا جایی که شمار عرضه فبلت های با صفحه نمایش بزرگتر از 5 اینچ روز به روز در حال افزایش است.
در یک نظر سنجی که در سایت Xperiablog در خصوص ایده آل ترین صفحه نمایش اسمارت فون ها انجام شد کاربران سایز 5 اینچ را مناسبترین اندازه برای یک اسارت فون میدانند که پس از آن اندازه های کوچکتر از 5 اینچ طرفداران بیشتری نسبت به اندازه بزرگتر از 5 اینچ دارد.
حالا بد نیست بدانیم سلیقه کاربران ایرانی در خصوص صفحه نمایش های گوشی ها چگونه است و چه اندازه ای را میپسندند.؟

مناسبترین سایز صفحه نمایش چند اینچ است؟

نتایج

Loading ... Loading ...