headphones-1

تا کمتر از 24 ساعت دیگر کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه IFA 2016 برلین آغاز خواهد شد و این شرکت اَصیل ژاپنی از جدیدترین دستاوردهایِ خود رونمایی خواهد کرد. همانطور که پیشتر نیز گفته شد، انتظار داریم فردا سونی به معرفی گوشی پرچمدار جدید، هدفون ها و واکمن هایِ جدید و گجت هایِ هوشمند بپردازد.

در این بین، تا کنون اطلاعات تقریباً زیادی از پرچمدار جدید سونی، اکسپریا XZ و تنها همراه احتمالیش، گوشی اکسپریا X Compact به بیرون درز کرده است، اما تا به امروز خبری در مورد هدفون ها و واکمن هایِ جدید سونی به بیرون درز نکرده بود. حال و به فاصله کمتر از 24 ساعت مانده به آغاز کنفرانس رسمی سونی در نمایشگاه IFA 2016، لیست هدفون ها، هدست ها، واکمن و هدفون فوق حرفه ای جدید سونی به بیرون درز کرده است.


هدفون بدون سیم MDR-ZX220BT

سونی در نظر دارد از ادامه دهنده راه هدفون ZX220BT خود با نام ZX330BT پرده بردارد، که در آن کلیدهایِ کم و زیاد کردن صدا حذف شده است و طراحی کُلی قسمت بالایی آن تغییر پیدا کرده است. یکی از ایراداتی که همیشه به نسل قبل هدفون هایِ سونی گرفته میشد، استفاده از چرم برایِ قسمت بالایی آن بود، که حالا سونی روکش این قسمت را به کُلی حذف کرده است و از پلاستیک مرغوب برایِ آن استفاده کرده است.

headphones-2

گفته میشود این هدفون بی سیم 120 گرم وزن دارد و شارژ شدن آن به صورت کامل 2 ساعت و نیم طول میکشد و با یک بار شارژ کامل میتواند تا 8 ساعت شما را همراهی کند. این هدفون از مشخصات بسیار مناسبی برخوردار میباشد و برایِ کاربرانی که به صدایِ غنی اهمیت میدهند بسیار جالب خواهد بود. همچنین این هدفون از ارتباط NFC نیز پشتیبانی میکند.


هدست بدون سیم MDR-XB50BS

این هدست جدید به نظر میرسید نسل جدیدی از هدست هایِ سونی باشد، چون سونی برایِ آن از واژه BS استفاده کرده است، که کلمه ابتدایی آن به فناوری بلوتوث و دومین کلمه به اسپورت بودن آن اشاره دارد. این هدست از سری هدست هایِ Extra Bass سونی میباشد و از این رو برایِ علاقه مندان به صدایِ بم بسیار مناسب است.

headphones-5

این هدست سایز بسیار مناسبی دارد و با طراحی جمع و جور خود، در مقابل نفوذ آب نیز مقاوم میباشد. این هدست از مشخصات بسیار مناسبی برخوردار میباشد و همانطور که اشاره شد، برایِ کاربرانی که به صدایِ باس یا همان صدایِ بم اهمیت زیادی میدهند میتواند گزینه مناسبی باشد. همچنین، گفته میشود شارژ شدن آن به صورت کامل 2 ساعت و نیم طول میکشد و با یک بار شارژ کامل میتواند تا 8 ساعت شما را همراهی کند.


هدست بدون سیم XB70BT

این هدست بی سیم نسل جدید هندزفری هایِ سونی میباشد و از 2 سری بسیار با کیفیت برایِ پخش موسیقی با کیفیت بسیار بالایِ Hi-Res بهره میبرد و برایِ مکالمات نیز صدایِ شفافی را در اختیار کاربر قرار میدهد. این هدست که از آن اطلاعات زیادی در دسترس نیست همچون هدست قبلی مجهز به فناوری Extra Bass یا همان صدایِ بَم غنی میباشد و گروه قیمتی آن نیز در محدوده هدست SBH70 تخمین زده شده است.

headphones-9


هدست بدون سیم XB80BS

در بین 3 محصول از خانواده هدست هایی که سونی احتمالاً در کنفرانس فردایِ خود معرفی خواهد کرد، این هدست به احتمال قریب به یقین نمونه بسیار با کیفیت و برتری میباشد. XB80BS قطعاً یک نمونه ارتقا یافته از خانواده XB50BS میباشد. این هدست نیز مجهز به فناوری Extra Bass یا همان صدایِ بَم غنی میباشد و در مقابل نفوذ آب نیز مقاوم است.

headphones-12

بر اساس نوع طراحی گوشی هایِ این محصول، میتوان آن را به سری AS یا همان سری اسپرت هدست هایِ سونی شبیه دانست، که به صورت کامل بر رویِ گوش قرار میگیرد و نیاز نیست کاربر نگران افتادن آن باشد. از آنجایی که این مدل احتمالاً یک نمونه بالا رده از هدست هایِ جدید سونی است، مجهز به فناوری NFC و پخش صدایِ Hi-Res میباشد.


هدفون بدون سیم 1000X

این هدفون نیز احتمالاً یکی از هدفون هایِ بالا رده سونی میباشد، که مجهز به فناوری جدید حذف نویز محیط میباشد. منبع ما اشاره میکند فناوری حذف نویز این هدفون بسیار جدید میباشد و بر اساس محیط و نحوه پوشش کاربر به حذف صداهایِ مزاحم اطراف میپردازد. اینطور که گفته میشود این فناوری به واسطه سنسورهایِ پیشرفته ای که در گوشی هایِ این هدفون جایگزاری شده است کار خود را به خوبی انجام میدهد، اما فعلاً درباره این فناوری جدید نمیتوان نظری صادر کرد و باید تا فردا منتظر اظهار نظر و توضیحات سونی بمانیم.

headphones-15

این فناوری میتواند توسط کاربر فعال یا غیرفعال شود و در صورتی که این فناوری فعال باشد، هدفون شما با یک بار شارژ کامل تا 20 ساعت با شما همراه خواهد بود و در صورت غیرفعالسازی نویزگیر پیشرفته، این هدفون تا 22 ساعت شما را همراهی خواهد کرد. نیاز به گفتن نیست که این هدفون مجهز به جدیدترین فناوری هایِ صوتی سونی من جمله صدایِ غنی Hi-Res میباشد و برایِ سفرهایِ طولانی یک همراه مناسب برایِ علاقه مندان به موسیقی خواهد بود.


نسل جدید واکمن و هدفون فوق حرفه ای سونی

به نظر میرسد سونی در نظر دارد در کنفرانس اختصاصی فردایِ خود در نمایشگاه IFA 2016 از نسل جدید واکمن پرده بردارد، که گفته میشود جایگزین بسیار قدرتمندی برایِ واکمن هایِ ZX2 و Z7 خواهد بود. اما سونی علاوه بر معرفی واکمن جدید خود در نمایشگاه IFA 2016، مراسم ویژه ای را برایِ تاریخ 2 سپتامبر 2016 میلادی در شهر پکن تدارک دیده است و به صورت اختصاصی واکمن و هدفون فوق حرفه ای خود را در آن معرفی خواهد کرد.

headphones-18

گفته میشود واکمن جدید سونی مجهز به رنگ طلایی و جک حرفه ای صدا از جنس طلایِ خالص میباشد و قیمتی بین 2.000 تا 3.000 دلار آمریکا خواهد داشت. سونی سابقاً تقویت کننده ای را برایِ سری ZX2 معرفی کرده بود، که حالا به نظر میرسد تقویت کننده جدیدی به همراه واکمن WM1 در مراسم فردا به جهانیان معرفی خواهد شد و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

headphones-191

همچنین، سونی در نظر دارد فردا از هدفون فوق حرفه ای خود برایِ سری واکمن پرده بردارد، که به زعم بسیاری از کارشناسان راهِ نوینی را در عرصه تولید هدفون هایِ فوق حرفه ای بازخواهد کرد. بر اساس گفته هایِ منبع خبری ما، هدفون فوق حرفه ای سری واکمن قیمتی حدود 3.000 دلار آمریکا خواهد داشت و با توجه به نحوه قیمت گذاری، باید از ارزش خرید بسیار بالایی برخوردار باشد.

headphones-20

منبع: