30108093594340079676
در فاصله سه هفته تا آغاز نمایشگاه برلین همه نگاه ها به سونی است که در این رویداد از پرچمدار جدید خود در قالب یک گوشی هوشمند 5.2 اینچی رونمایی کند. ما همیشه از واژه پرچمدار جدید استفاده میکنیم چرا که نام این دستگاه هنوز برای ما مشخص نیست.

این که نام یک دستگاه در این فاصله کوتاه به معرفی ناشناخته باشد عجیب است اما برای سونی اتفاق تازه ای نیست. سونی همیشه متفاوت بوده و این بار هم از این قاعده مستثنی نیست.

اگر علاقه مندان به سامسونگ از حالا مطمئن هستند که پرچمدار بعدی آنها گلکسی S8 نام دارد یا اینکه طرفداران آیفون از ماه ها قبل در انتظار آیفون 7 بودند، اما طرفداران سونی این روزها در انتشار گوشی هوشمندی هستند که حتی اسمش را هم نمیدانند.

این اتفاق که نام یک گوشی هوشمند بالارده از سونی در آستانه معرفی هنوز مشخص نباشد قبلا یک بار رخ داده بود. سه سال قبل در تمامی شایعات صحبت از یک گوشی هوشمند با لقب هونامی و اسم اکسپریا I1 بود. اما در فاصله دو هفته به معرفی یکی از توسعه دهندگان XDA به اسم دوملرد که رابطه نزدیکی با سونی داشت به یک باره از نام Z1 برای این دستگاه خبر داد. نامی که در نهایت نیز به عنوان نام نهایی این دستگاه انتخاب شد و پس از آن اکسپریا Z2 تا Z5 راه آن را ادامه دادند.