xperia-logo
سونی موبایل، در سیاست های جدید خود، به جای افزایش آمار فروش سعی در تمرکز بر مدل های گران قیمت بازار دارد تا بدین وسیله به سود بیشتری از بازار گوشی های هوشمند دست یابد. سونی در آخرین آمارهای ارائه شده حدود 2 درصد از کل بازار گوشی های هوشمند در جهان را در اختیار گرفته و رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است.

فروش کل گوشی های هوشمند تحت تاثیر سه بازار مهم ایالات متحده آمریکا، چین و اتحادیه اروپا قرار دارند. از بین 10 کمپانی که رتبه ای بهتر از سونی در فروش کل گوشی های هوشمند دارند، هفت کمپانی از خاک چین برخواسته و فروش خود را نیز مدیون چین هستند. بازار ایالات متحده نیز در دستان دو کمپانی اپل و سامسونگ است و تنها اروپاست که یک بازار بی طرف برای عرض اندام گوشی های هوشمند است.

موسسه آماری kantarworldpanel وضعیت فروش گوشی های هوشمند در سه بازار نام برده را تشریح کرده که در یکی از قطب های سه گانه، نام سونی نیز دیده میشود. اکسپریا از سونی بر اساس آخرین آماری که در سال جدید و تا پایان ماه فوریه اعلام شده در رتبه سوم پر فروشترین گوشی های هوشمند قرار گرفته است. این آمار مربوط به EU5 متشکل از 5 کشور بزرگ اروپا شامل انگلستان، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه بدست آمده است.

TopBrands (2)

هر چند که سونی در مجموع فروش گوشی های خود در جهان، رتبه یازدهم را در اختیار دارد، اما این آمار نشان میدهد که در کشورهای توسعه یافته و صنعتی، سونی جایگاه مقبولی در بازار گوشی های موبایل دارد و مردم در اروپا به سونی توجه بیشتری دارند تا برندهای نو ظهور چینی که در کشورهای جهان سوم به سرعت در حال رشد هستند.

در اروپا سامسونگ و اپل هستند که جایگاه های اول و دوم را در اختیار دارند. از اروپا هم که بگذریم در ایالات متحده اپل، سامسونگ و موتورولا رتبه های اول تا سوم را به نام خود ثبت کردند. چین نیز رتبه یک را به اپل واگذار کرده و هواوی و سامسونگ نیز پس از آن قرار گرفته اند.

منبع: