یکی از مهمترین تغییراتی که سونی در ابتدای سال 2018 در طراحی گوشی های اکسپریا ایجاد کرد، تغییر محل سنسور اثر انگشت از کنار دستگاه به پشت دستگاه بود که چه میان رده ها و چه پرچمداران در این مورد اتفاق نظر داشتند. این تغییر مخالفان و موافقان زیادی داشت اما به نظر میرسد سونی موبایل بعد از گذشت یک سال، دوباره محل قرارگیری سنسور اثر انگشت را تغییر خواهد داد.

در روزهای گذشته تصاویری از سه گوشی جدید سونی به نام های اکسپریا XA3، اکسپریا XA3 Ultra و اکسپریا L1 به بیرون درز کرد که هر سه در یک مورد اتفاق نظر داشتند. محل قرارگیری سنسور انگشت برای هر سه مدل، در کنار دستگاه تعبیه شده بود. درست جایی که سونی سه سال سنسور اثر انگشت را در تمامی گوشی های خود قرار داده بود.

امروز تصویری به دست ما رسیده که از فایل های سیستمی اکسپریا XZ3 استخراج شده است. نکته جالب در خصوص این تصویر این است که سونی گویا قرار است محل قرارگیری سنسور اثر انگشت را دوباره به سمت راست دستگاه منتقل کند. به عبارت دیگر این تصویر که راهنمای رابط کاربری جدید سونی است، تایید میکند که سونی موبایل برای سال آینده به کلی قصد تغییر در این بخش را داشته و سنسور اثر انگشت را به جای سابق بر میگرداند.

تا پیش از این سه میان رده جدید سونی با سنسور اثر انگشت در کنار دستگاه تایید شده بودند. اما حالا به نظر میرسد که پرچمدار آینده سونی هم به این صورت خواهد بود. در واقع سنسور اثر انگشت بر روی دکمه پاور که به نوعی شناسنامه گوشی های سونی بود، بعد از گذشت یک سال دوباره به گوشی های سونی باز خواهد گشت. اتفاقی که شاید برای علاقه مندان و طرفداران سونی بسیار شیرین باشد.