thumb
روز گذشته شرکت مدیاتک از چیپست جدید خود موسوم به Helio P15 پرده برداشت. در اصل این چیپست قرار است جانشین سری P10 همین مجموعه شود. چیپست جدید دارای مصرف باتری کمتر نسبت به نسل پیشین خود علاوه بر قدرت بیشتر خواهد بود.

هسته اصلی این چیپست را پردازنده 8 هسته ای Cortex-A53 با ریت پردازش 2.2 گیگاهرت تشکیل میدهد تا با افزایش 0.2 گیگاهرتزی نسبت به نسل قبل توانایی پردازش بهتری را دارا باشد. علاوه بر این، این چیپست از پردازنده گرافیکی دو هسته ای Mali-T860 MP2 درون خود بهره مند است و با افزایش 100 مگاهرتزی نسبت به نسل پیشین این چیپست توانایی پردازش 800 مگاهرتزی را داراست.

مدیاتک در حین معرفی این محصول قول بهبود 10 درصدی در قدرت پردازشی و مصرف انرژی نسبت به نسل پیشین خود را به کاربران داده است. همچنین این چیپست همانند نسل پیشین خود با فناوری 28 نانومتری توسعه یافته است پس نمیتوان انتظار بهبود چشمگیری در مصرف انرژی را در این چیپست داشت.

هنوز اطلاعاتی در باره حداکثر رم قابل استفاده در کنار این چیپست به بیرون درز نکرده است ولی این چیپست همانند نسل پیشین از درگاه تک کاناله LPDDR3-933 پشتیبانی میکند. و در پایان شایان ذکر است که این چیپست سازگار با تکنولوژی LTE و همچنین توانایی سازگاری با LTE Cat 6 را دارا است. هنوز اطلاعات بیشتری درباره این محصول به بیرون درز نکرده است اما انتظار میرود بزودی قیمت و شرایط عرضه این محصول اعلام شود. نظر شما درباره این محصول مدیاتک چیست؟

منبع: