sony_president_speech_ap
مدیر عامل سونی آقای کازو هیرای شب گذشته در مصاحبه ای کوتاه ، وضعیت مالی این شرکت را برای رسانه ها تصریح کرد. وی در طول این مصاحبه چندین بار به وضعیت نابسامان این شرکت اشاره کرد اما ابراز امیدواری کرد تا در آینده ای نزدیک سونی به روزهای طلایی خود بر میگردد.

کازو هیرای با اشاره به روند ضرر دهی سونی در سال گذشته اشاره کرد: سونی در سال مالی 2013 میزان 1.3 میلیارد دلار ضرر دهی داشته که این آمار در سال 2014 به 490 میلیون دلار کاهش خواهد یافت. ایشان همچنین ابزار امیدواری کرد سونی از سال 2015 دوباره به روند سود هی خود باز خواهد گشت . دوران طلایی دیگری برای سونی رقم خواهد خورد.

او در مورد فروش بخش لپ تاپ های Vaio نیز اینگونه پاسخ داد که با توجه به شرایط فعلی و برای جبران خسارات مالی فروش این بخش کمک زیادی به سونی در راستای تعادل مالی این شرکت داشت.

او همچنین در ادامه صحبت های خود با تاکید بر موفقیت های پلی استیشن 4 و هم چنین تمرکز بر تلویزیون های 4K آنها را از مهمترین راه های دست یابی به موفقیت برای سونی دانست.

آقای هیرای از 2 سال قبل در این سمت فعالیت میکند که در این مدت توانسته وضعیت نا مطلوب سونی را تا حدی بهبود ببخشد. وقتی خبرنگار از او پرسید که آیا شما به خاطر این مشکلات استعفا نمیدهید؟ گفت : من برای حل مشکلات سونی آمده ام و تمام تلاشم را خواهم کرد تا سونی یک بار دیگر به موفقیت های گذشته دست یابد.

gadgets