کار یا پایان کار بخش موبایل سونی اغلب مورد سوال واقع میشود. چند سالی است که سونی فعالیت های بخش موبایل را کاهش داده تا شایعات زیادی در مورد احتمال کناره گیری این شرکت از تجارت گوشی های هوشمند شنیده شود. این خبر بارها توسط مدیران ارشد سونی رد شد اما هنوز هم شایعات دست بردار سونی نیستند.

کازو هیرای مدیر عامل سونی به تازگی مصاحبه ای را با نشریه معتبر گاردین انجام داده که در آن از بخش موبایل و آینده گوشی های هوشمند اکسپریا نیز سخن به میان آورده است. کازو هیرای در مصاحبه خود هرگونه خروج از این بازار را شدیداً رد میکند و معتقد است که سونی به حضور در بخش موبایل نیاز ضروری دارد. کازو هیرای در مصاحبه خود با گاردین تاکید دارد:

دلیل اینکه ما چنین تصمیمی را برای واحد موبایل خود میگیریم، این نیست که گوشی های هوشمند آینده ما هستند. دلیل اصلی این است که ما برای ارتباط بین ابزارهای مختلف به یک واسط نیاز داریم. اگر ما از این فضا خارج شویم فرصت تغییر به سمت تکنولوژی های آینده را از دست خواهیم داد.

صحبت ما فقط تلفن های هوشمند امروزی نیست. صحبت ما نوع نگاه ما به این ابزارها است. آنچه که ما انجام میدهیم این است که در این بازی حضور داشته و رهبر آن باشیم. استراتژی ما این اطمینان را به شما میدهد که سونی نه تنها در بخش گوشی های هوشمند، بلکه در تمامی تجارت های ارتباطی باقی خواهد ماند.

آنچه که از صحبت های کازو هیرای بر می آید این است که سونی در بخش موبایل به دنبال چیزهایی فراتر از گوشی های هوشمند است. پیش از این نیز هیرای در خصوص اندیشه های سونی برای یافتن جایگزین تلفن های همراه صحبت کرده بود که به نظر میرسد این تصمیم سونی کاملاً جدی است.

منبع: