Sony_Logo_Wallpaper_
سونی در سالهای نه چندان دور همواره به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های الکترونیک در جهان فعالیت میکرد اما در سال های اخیر به علت مشکلات مالی خود با ضرردهی رو به رو شد که ناچار دست به فروش برخی از بخش های کاری خود و نیز اخراج کارمندان خود زد.

 

با وجود به کار گیری راه های مختلف برای جبران ضرر مالی این شرکت باز هم در آخرین گزارش مالی خود، سونی معترف به ضرر مالی شد اما امیدوار است تا سال مالی 2015 روند ضرر دهی این شرکت به پایان رسیده و دوباره این کمپانی با سابقه به مسیر سوددهی بازگردد.

 

اما آقای هیرای مدیر عامل سونی با تاکید بر کلمه “بازسازی” هدف این شرکت را احیای قدرت سابق خود دانست. برای دستیابی به این مهم در اولین گام سونی به منظور افزایش نقدینگی خود اقدام به کاهش تعداد کارمندان خود میکند. پس از اینکه سونی سال گذشته 5 هزار کارمند از بخش لپ تاپ های سونی را اخراج کرد این بار 15 درصد از کارمندان بخش سونی موبایل که حدود 1000 نفر را تشکیل میدهد از چرخه کاری خود خارج میکند.

 

سونی با توجه به رشد زیاد تلفن های هوشمند در چند سال اخیر تمرکز خود را بیشتر بر روی این بخش قرار خواهد داد. البته از این پس سونی قصد دارد بیشتر بر روی اسمارت فون های رده بالا تمرکز کند چرا که هیرای معتقد است با وجود رشد تلفن های همراه در کشور های در حال توسعه، رقابت اصلی در این کشورها بین مارک های چینی متعدد و ارزان قیمت است و حضور سونی در رده میان قیمت ها هیچگاه سودمند نخواهد بود.

 
sony-share-main
اما هیرای همانند سال گذشته حضور در بازار ایالات متحده آمریکا را یک هدف بزرگ برای سونی موبایل دانست. او با تاکید بر اینکه در حال حضور اسمارت فون های اکسپریا در بین گوشی های پر فروش آمریکا قرار ندارند اعلام کرد، سونی گام به گام برای حضور قدرتمند و سرمایه گذاری عظیم در بازار ایالات متحده پیش خواهد رفت و ما مطمئن خواهیم بود به زودی سونی در این بازار بزرگ به سهم قابل توجهی دست خواهد یافت.

phonearena