Sony_XperiaZ5Premium_camera
DxOMark یکی از معتبرترین مراجع تخصصی عکاسی در دنیا است که همواره بررسی های دقیق و همه جانبه ای از دوربین های عکاسی و گوشی های هوشمند به عمل می آورد. این مرجع در آخرین بررسی خود جدیدترین پرچمدار سونی یعنی اکسپریا Z5 را به آزمایشگاه خود وارد کرد تا دوربینی را که به گفته سونی بهترین دوربین در بین گوشی های هوشمند جهان است را مورد نقد و بررسی قرار دهد.

اکسپریا Z5 در این آزمایش سخت با توپ پر وارد شده تا لرزه ای سخت بر اندام رقیبان خود بیاندازد. نمایش قدرت سونی در این آزمایش باعث شد تا اکسپریا Z5 بتواند گلکسی S6 Edge را که در صدر این جدول قرار داشت به پایین کشیده و خود به تنهایی در رتبه نخست جدول برترین دوربین های موبایل قرار بگیرد.

نکته حایز اهمیت این است که اکسپریا Z5 موفق شده در هر دو بخش دوربین عکاسی و دوربین فیلم برداری رتبه نخست را به خود اختصاص دهد. در بخش دوربین عکاسی موفق به کسب امتیاز 88 شده است. این امتیاز در بخش دوربین فیلم برداری نیز برای این دستگاه 86 بوده تا بر این اساس اکسپریا Z5 در مجموع با کسب 87 امتیاز عنوان بهترین دوربین در بین گوشی های هوشمند را نام خود ثبت کند.

DxOMark-Xperia-Z5_1-640x342

DxOMark-Xperia-Z5_2-640x212

DxOMark-Xperia-Z5_3-640x342

DxOMark-Xperia-Z5_4-640x311

با این بررسی حالا متوجه میشویم که صحبت های سونی مبنی بر وجود بهترین دوربین دنیا در گوشی اکسپریا Z5 بیراهه نبوده است. حتی در این بررسی همانطور که در آخرین نمودار مشاهده میکنید قابلیت تثبیت کننده دیجیتال در ویدئوهای اکسپریا Z5 اختلافی عجیب با دیگر گوشی ها دارد. این خبرها تماما اشتیاق ما را برای ورود اکسپریا Z5 به بازار و تجربه کار با آن بیشتر میکند.