مرورگر فایرفاکس یکی از محبوب ترین مرورگرهایِ دنیا و یکی از جدی ترین رقبایِ مرورگر کروم گوگل است. همچون کروم، فایرفاکس نیز مدتهاست که با سیستم عامل اَندروید همراه است و معمولاً با بروزرسانی نسخه هایِ PC و Mac، موزیلا نسخه مرورگر گوشی هایِ اَندرویدی را نیز با امکانات و ویژگی هایِ امنیتی بروزرسانی میکند.

مرورگر Firefox یکی از امن ترین مرورگرهایِ دنیاست، اما حدود یکسال پیش بنیاد موزیلا دست به معرفی نسخه ای ویژه از مرورگر خود زد، که علاوه بر سبک بودن، بسیار اَمن میباشد. اَمنیتی که داریم از آن صحبت میکنیم در حد حرف نمیباشد و پارامترهایِ بسیار زیاد امنیتی در آن رعایت شده است؛ از مسدودسازی تبلیغات گرفته تا مرور اَمن صفحات و به جا نگذاشتن ردی در دنیایِ اینترنت.

سال گذشته موزیلا این نسخه را برایِ سیستم عامل iOS به صورت آزمایشی منتشر کرد و اَکنون پس از 1 سال پایِ این نسخه به پلی استور گوگل نیز باز شده است. Firefox Focus با تمام مرورگرهایِ دنیا فرق دارد. شاید بیشتر مرورگرها حالت اَمن داشته باشند و کاربر بتواند وارد حالت اَمن شود، اما در Firefox Focus شما همیشه در حالت اَمن هستید و حالت غیر اَمنی وجود ندارد!

این بدان معناست که با هر بار جستجو، هیچ ردی از شما در دنیایِ مجازی به جا نمی ماند و از طرفی هیچ رَدی بر رویِ گوشی هوشمند شما نیز به جا نمی ماند. حتی شما در اینجا قابلیت هایِ مرورگر اصلی فایرفاکس را ندارید. در اینجا خبری از حساب کاربری موزیلا نیست، خبری از تنظیمات پیچیده نیست، خبری از تب هایِ مختلف و حتی بوکمارک ها هم نیست و حتی نمیتوانید از صفحات خود اسکرین شات تهیه کنید!

Firefox Focus یک هدف بسیار ساده را دنبال میکند و آن چیزی نیست جز حفظ امنیت شما. حتی برایِ راحت تر کردن کار شما، در پایین هر صفحه یک آیکن سطل زباله وجود دارد، که در صورت تمایل میتوانید با لمس کردن آن به صورت لحظه ای و قبل از خروج از نرم افزار هم نیز کُلیه فعالیت هایِ صورت گرفته را پاکسازی کنید تا هیچ ردی از شما به جا نماند.

این مرورگر اَمن و ساده از شما حمایت میکند. شاید Firefox Focus امکانات بینظیر و بسیار زیاد مرورگرهایِ عادی را نداشته باشد، اما با سرعت و اَمنیت مثال زدنی اش، شما را پایبند خود خواهد کرد. این مرورگر تنها 4 مگابایت حجم دارد و برایِ راحتی کار شما همراهان همیشگی، اولین نسخه منتشر شده از آنرا در پلی استور اختصاصی اکسپریا قرار داده ایم. نصب این مرورگر از سویِ سایت تخصصی اکسپریا به تمامی همراهان ما توصیه میشود.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور