برایِ مدت زمانی طولانی، دوربین هایِ فول فریم را تنها میتوانستید از میان دوربین هایِ حرفه ای DSLR جستجو کنید، اما به لطف پیشرفت تکنولوژی و کمپانی هایِ خلاقی چون سونی که ید طولایی در زمینه تولید دوربین هایِ حرفه ای جمع و جور دارند، حالا میتوانید از میان دوربین هایِ بدون آینه و Compact نیز دوربین هایِ فول فریمی چون RX1 یا RX1R II را پیدا کنید، که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

امروز مشخصات دوربین جمع و جور جدید و فول فریمی که گفته میشود ادامه دهنده راه دوربین بسیار محبوب RX1R II سونی است به بیرون درز پیدا کرده است. بر اساس اطلاعات درز پیدا کرده، گفته میشود RX1R III نسبت به نسل قبل خود بهبودهایی به همراه خواهد داشت، که برخی این بهبود را تغییراتی در منوهایِ دوربین میدانند و برخی دیگر اُمیدوار هستند سونی پشتیبانی از ضبط ویدئو با رزلوشن 4K را به این دوربین وارد کند.

بسیاری از کاربران فکر میکردند سونی در نسل قبلی این دوربین رزلوشن 4K را در دسترس کاربران قرار خواهد داد، اما نهایتاً RX1R II مجهز به قابلیت فیلمبرداری با رزلوشن Full HD شد. سونی دوربین محبوب RX1R II را در سال 2015 معرفی و به بازارهایِ جهانی عرضه کرده بود و در آن زمان دوربین مذکور امکانات بسیار خوبی را با توجه به محدوده قیمتی اش در اختیار کاربران قرار میداد.

بدیهی است که پس از 2 سال در بازار داغ و پر تب و تاب دوربین هایِ عکاسی، سونی در نظر داشته باشد نسل دوربین هایِ جمع و جور و حرفه ای خود را ارتقا داده و امکانات جدیدی به آن اضافه کند. علی ایحال هنوز هیچ خبری از تاریخ معرفی دوربین جدید RX1R III سونی در دست نیست، اما بسیاری از خُرده فروشی هایِ آنلاین بزرگ دنیا با اتمام موجودی دوربین RX1R II مواجه شده اند، که این خود گواهی است بر اینکه نزدیک به زمان معرفی نسل جدید دوربین هایِ سری RX1 سونی هستیم.

منبع: