تا به امروز، خبرها و شایعات در خصوص گوشی های هوشمند نسل 2017 سونی به دو رده میان رده ها و گران قیمت ها تقسیم شده بودند. اما امروز خبری جدید به دست ما رسید که نشان میدهد، سونی در تدارک معرفی یک مدل ارزان قیمت است.

بر خلاف اطلاعات بدست آمده از مدل های قبلی که بیشتر به شایعات نه چندان محکم ختم شده بود، این بار خبر حاصله بسیار موثق و مورد اعتماد است. چرا که اطلاعات جدیدی که امروز بدست آوردیم از کدهای منبع سایت سونی برداشته شده که نشان از صحت آنها دارد.

اما این اطلاعات را با هم مرور کنیم. مشخصات مربوط به یک مدل 2017 از سونی با کد G3312 است که جزئیات مربوط به صفحه نمایش و پردازنده آن افشا شده است. این دستگاه از پردازنده مدیاتک MT6737 که یک پردازنده 4 هسته ای با معماری 64 بیتی 1.3 گیگاهرتزی است قدرت گرفته که در کنار صفحه نمایش 720×1280 هر دو نشان از یک مدل ارزان قیمت را میدهد.

این مشخصات به نظر نسخه ای ارتقا یافته از اکسپریا E5 است که به عنوان ارزان قیمت ترین گوشی هوشمند سونی در سال 2017 روانه بازار خواهد شد. با توجه به تصاویری که تا امروز از مدل های 2017 سونی بدست آمده به نظر نمیرسد هیچکدام تناسبی با این مدل داشته باشد و باید در کنار آنها منتظر یک مدل دیگر به عنوان نسخه جدید سری E نیز باشیم.