z5-logo2
مدت ها است که اگر کسی قصد معرفی یک اسمارت فون با دوام باتری بالا را داشته باشد، ناخودآگاه نام یکی از گوشی های سونی را بر سر زبان می آورد. در سال های اخیر اسمارت فون های اکسپریا از نظر دوام باتری همواره در بالاترین رده های بازار قرار داشتند که نشان از اهمیت مصرف باتری در گوشی های امروزی دارد.

مصرف باتری در گوشی های اکسپریا بوسیله یک ویژگی مهم به نام استامینا بهبود می یابد. حالت استامینا در گوشی های اکسپریا تا 400 درصد میتواند مصرف باتری دستگاه را کاهش دهد. سونی در آخرین پرچمدار خود یعنی اکسپریا Z5 از واژه 2 روز استقامت باتری استفاده کرده است. اما Ricciolo1 که یکی از نزدیکان به سونی و درز دهنده مشهور فناوری است از یک تغییر بزرگ در مصرف باتری اکسپریا Z5 خبر میدهد.

Ricciolo1 در صفحه توییتر خود مینویسد: مصرف باتری به لطف حالت استامینا در اندروید 6.0 مارشمالو تبدیل به یک قهرمان واقعی خواهد شد. Ricciolo1 سه گوشی خانواده Z5 را به قهرمانان آینده لقب داده است که به زودی آپدیت مارشمالو را دریافت خواهند کرد.
rike

بسیاری از کاربران معتقدند مصرف باتری در اندروید لالی پاپ به نسبت اندروید کیت کت برای آنها رضایت بخش نبوده و از طرف دیگر نیز آنهایی که اندروید 6.0 را به صورت غیر رسمی تجربه کردند از مصرف باتری فوق العاده آن میگویند. تمام این موارد باعث میشود ما به سخن Ricciolo1 ایمان بیاوریم و منتظر یک انقلاب بزرگ در مصرف باتری گوشی های اکسپریا در آینده ای نزدیک باشیم.

منبع: