sandisk
کنگره جهانی موبایل فرصت مناسبی برای مشاهده آخرین دستاوردهای شرکت های معتبر فعال در زمینه گوشی های موبایل است. در کنار گوشی های هوشمندی که در اولین ساعات برگزاری این نمایشگاه معرفی شدند، حضور شرکت های سازنده لوازم جانبی نیز در روز اول جالب توجه بود. یکی از شرکتهایی که در روز اول این کنگره با قدرت ظاهر شد SanDisk است.

SanDisk که نامی آشنا در زمینه تولید کارتهای حافظه است امروز از یک محصول انقلابی رونمایی کرد. این شرکت که پیش از این اولین شرکتی بود که دست به تولید کارت های حافظه 128 گیگابایتی زده بود، باز هم در این عرصه پیشتاز شده و با معرفی اولین کارت حافظه میکرو اس دی جهان با ظرفیت 200 گیگابایت خبرساز شده است.

این کارت حافظه ضد شوک با تحمل دمای -25 تا 85 درجه سانتی گراد متناسب با گوشی های هوشمند است. اما سوال اینجاست که کدام یک از گوشی های هوشمند موجود در بازار از چنین ظرفیت کارت های حافظه ای پشتیبانی میکنند ؟ اگر نگاهی به مشخصات گوشی های هوشمند بیاندازیم، بیشترین ظرفیت پشتیبانی شده از کارت های حافظه 128 گیگابایت بود. حالا باید ببینید کدام یک از چیپست های رده بالای بازار توان پشتیبانی از کارت های حافظه 200 گیگابایتی را نیز خواهند داشت ؟

عرضه کارت حافظه 200 گیگابایتی SanDisk قرار است از سه ماهه دوم سال 2015 آغاز شود. قیمت این کارت نیز 400 دلار اعلام شده که در نوع خود و برای یک کارت حافظه بسیار جالب توجه است.