sonylogo
سونی همچنان در بخش سنسور های دوربین در حال قدرت نمایی است. و حالا این بار سونی یک سنسور جدید را برای سری گوشی های هوشمند با نام IMX230 معرفی کرد. این سنسور قدرتمند که توان عکس برداری با رزولیشن 21 مگاپیکسلی را داراست با ویژگی های منحصر بفرد خود یکی از بهترین سنسورهای ساخته شده برای گوشی های هوشمند به حساب می آید.

یکی از مهمترین ویژگی های این سنسور قابلیت فوکوس 192 نقطه به صورت همزمان است. این قابلیت به خصوص در هنگام عکس برداری از اشیای در حالت حرکت کمک زیادی برای ثبت تصویر با کیفیت و وضوح بالا میکند.

img02

این سنسور همچنین در عکس برداری های HDR نیز از بالاترین میزان حساسیت استفاده میکند تا نور و وضوح تصاویر در تمامی قسمت های عکس حفظ شود. تصویر سمت چپ سنسور IMX135 سونی و تصویر سمت راست نیز سنسور IMX230 است که سونی به تازگی از آن رونمایی کرده است.

img03

این سنسور 21 مگاپیکسلی قادر است عکس هایی با رزولیشن 5344*4016 را به ثبت برساند. مشخصات کامل این سنسور را میتوانید در جدول زیر مشاهده کنید.

IMX230

سنسور 21 مگاپیکسلی 1/2.4 که سونی امروز از آن رونمایی کرده قرار است از ماه آوریل سال 2015 به طور گسترده عرضه شود. قیمت هر یک عدد از این سنسور 2100 ین ژاپن برابر با 18 دلار است که در مقایسه با سنسورهای مشابه بسیار گرانتر است. با معرفی این سنسور حال این سوال مطرح میشود که آیا سونی در پرچمدار بعدی خود یعنی اکسپریا Z4 از این سنسور استفاده خواهد کرد یا خیر ؟