sony-tv-tuner-module-640x326
این روزها سونی با مشکلات مالی زیادی رو به رو است که همین مشکلات باعث انتشار شایعاتی پیرامون واگذاری بخش موبایل یا تلویزیون این شرکت شده است. با وجود این شایعات حالا سونی با معرفی یک محصول انقلابی قدرت خود را به طور همزمان در هر دو بخش تلویزیون و موبایل به نمایش کشیده است.

سونی به طور رسمی دست به معرفی گیرنده تلویزیون دیجیتالی زده است که قابلیت استفاده بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها را دارد. این گیرنده دیجیتال با نام تجاری SMT-EW100 به گفته سونی کوچکترین گیرنده تلویزیون در جهان است که در گوشی های هوشمند، تبلت ها، سیستم های لوازم خودرو، سیستم های ناوبری و رایانه های شخصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به اعتقاد سونی یکی از مهم ترین ویژگی های این تیونر علاوه بر کوچک بودن آن، مصرف برق بسیار کم آن است که امکان استفاده از آن را در گوشی های هوشمند فراهم میکند. این گیرنده، اولین تیونر اختصاصی تلویزیون است که قابلیت استفاده در گوشی های هوشمند را دارد. دریافت شبکه های دیجیتال اروپا، آسیا، خاورمیانه، آمریکا و آفریقایی توسط این گیرنده و توسط آنتن داخلی دستگاه امکان پذیر خواهد بود.

Sony-SMT-EW100-Digital-TV-Tuner-Module-Outline

معرفی این محصول میتواند یک گام بزرگ در صنعت تلفن های همراه باشد. شاید با این اتفاق در آینده ای نزدیک شاهد آن باشیم که گوشی های هوشمند موجود در بازار هم از قابلیت دریافت شبکه های تلویزیون دیجیتال بهره مند خواهد شد. حالا با این اتفاق این سوال مطرح میشود که آیا سونی خود به عنوان اولین شرکت از این گیرنده در گوشی های هوشمند خود استفاده خواهد کرد یا خیر ؟ در این صورت آیا اکسپریا Z4 که به زودی معرفی خواهد شد از قابلیت دریافت شبکه های تلویزیونی بهره مند است یا این قابلیت در مدل های بعدی سونی استفاده خواهد شد ؟

آپدیت: ابعاد این تیونر 6.9*6.9*1.0 میلی متر می باشد و به طور کامل از DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 Lite, ISDB-T, ISDB-Tmm پشتیبانی میکند و قرار است از ماه می فروش رسمی آن آغاز شود. با این حساب احتمال استفاده از آن در اکسپریا Z4 کم خواهد شد ولی پیش بینی میشود در اسمارت فون های میانه سال جاری سونی از این گیرنده استفاده شود.

ubergizmo