Z5-Premium (2)
از گوشی هایی که معمولا بیشتر مورد توجه قرار دارند، تست ها و آزمایش های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری در فضای مجازی قابل مشاهده است. تست عملکرد دوربین، تست سرعت و … اما کمتر کسی است که دل آن را داشته باشد تا گوشی گران قیمت خود را مورد آزمایشات خطرناک قرار دهد.

در حال حاضر، در بین گوشی های هوشمند سونی، بیشترین نگاه ها به سمت اکسپریا Z5 Premium معطوف شده است. اولین اسمارت فون 5.5 اینچی از سری Z که حالا باید خود را در یک آزمون سخت و در شرایط فیزیکی متفاوتی محک بزند. یکی از کاربران JerryRigEverything آزمایشات چندگانه سختی را بر روی اکسپریا Z5 Premium به عمل آورد تا مقاومت این دستگاه را در شرایط مختلف بسنجد.

در تست اول قسمت های مختلف بدنه این دستگاه بدون هیچگونه محافظی در برابر یک جسم تیز محک زده میشود. این آزمایش به خوبی نشان داد که صفحه نمایش و شیشه پشت دستگاه و حتی فریم فلزی دور آن به خوبی در برابر خط و خش مقاوم است. هرچند که لنز دوربین بر خلاف قسمت های دیگر نتوانست خود را در برابر این جسم تیز پیروز کند.

در تست حرارت نیز صفحه نمایش دستگاه در برابر آتش مقداری از پیکسل های خود را از دست میدهد و در نهایت تست خم شدن این اسمارت فون 5.5 اینچی نیز بخش دیگری از این آزمایش سر سخت را تشکیل میدهد.

در تست خم شدن، اکسپریا Z5 Premium در برابر فشار دو دست از وسط دستگاه خم شد. البته بهتر بود که این تست توسط دستگاه به عمل می آمد تا میزان فشار وارده بر روی بدنه محاسبه گردد اما به هر صورت با توجه به ابعاد نسبتا بزرگ این دستگاه آسیب پذیری آن در برابر خم شدن نسبت به اسمارت فون های 5.2 اینچی سونی قطعا بیشتر خواهد بود.

آزمایش مقاومت اکسپریا Z5 Premium به صورت ویدئویی در ویدئوسنتر سایت قرار دارد. این ویدئوی بسیار دیدنی را از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید و نظرات خود را در این خصوص نیز با ما در میان بگذارید.