z3c-note4
بحث در مورد دوربین گوشی های هوشمند، همیشه از جنجالی ترین مباحث میان طرفداران برندهای مختلف بوده و هست. اوایل دهه گذشته و زمانی که برای اولین بار، دوربین ها به گوشی های هوشمند اضافه شدند، کمتر کسی تصور میکرد یک روز دوربین گوشی های هوشمند تا به این حد ارتقا پیدا کرده که بتوانند با دوربین های عکاسی حرفه ای رقابت کنند.

اگر از دید کلی به موضوع نگاه کنیم، بسیاری از اسمارت فون های امروزی، یا حداقل بسیاری از مدل های بالا رده بازار از دوربین قابل قبولی برخوردار هستند که برای رفع نیازهای کلی ما کفایت میکنند. اما این به تنهایی راضی کننده نیست و امروز همه به دنبال بهترین ها هستند. یک دوربین با کیفیت که بتوانند از دیگران تصویر با کیفیت تری ثبت کند، حتی اگر این تفاوت کیفیت بسیار ناچیز باشد.

سونی و سامسونگ در گوشی های هوشمند خود همواره صاحب دوربین های با کیفیتی بودند. به همین صورت رقابت این دو برند نیز همواره جذاب و دیدنی بوده است. علی الخصوص رقابت هایی که با مقایسه کیفیت دوربین پرچمداران این دو برند باشد. از این جمله رقابت ها را، پیش از این بارها و بارها از سایت تخصصی اکسپریا تماشا کردید. اما این بار یک مقایسه و یا بهتر بگوییم، یک رقابت جنجالی دیگر از دو محصول بالارده این شرکت ها در انتظار شماست.

پس از به روزرسانی اندروید 5.0 لالی پاپ برای اسمارت فون های اکسپریا، گزارش های متعددی از کاربران مبنی بر بهبود کیفیت دوربین بدست رسیده است. در مقابل سامسونگ نیز سعی کرده تا با به روزرسانی آخر خود، تا حد امکان به افزایش کیفیت دوربین خود بپردازد. با بهبود کیفیت دوربین پرچمداران این دو برند، حالا رقابت میان آنها بیش از گذشته جذاب خواهد شد.

مقایسه ای که در ادامه تماشا میکنید، از یک دستگاه اکسپریا Z3 کامپکت و یک دستگاه گلکسی Note 4 به عمل آمده است. در این مقایسه سعی شده است که هر دو دستگاه در شرایط نوری و محیطی برابر تصویربرداری کنند. عکس های ثبت شده بوسیله اکسپریا Z3 کامپکت با رزولوشن 20.7 مگاپیکسل و تصاویر گلکسی Note 4 نیز در اندازه 16 مگاپیکسلی گرفته شدند.

توجه: تصاویر بالا مربوط به اکسپریا Z3 کامپکت و تصاویر پایین نیز مربوط به گلکسی Note 4 میباشند. تمامی تصاویر به علت حجم بالای آنها کوچک شدند که با کلیک بر روی آنها میتوانید با اندازه اصلی مشاهده کنید.

تصاویر مربوط به گلکسی Note 4 بنابر درخواست صاحب تصاویر از سایت حذف گردید.DSC_0241

 

DSC_0272

 

DSC_0276

 

DSC_0287

 

DSC_0295

 

DSC_0367

 

DSC_0415

 

DSC_0487

 

با تشکر از دوست عزیز امیر SKA بابت ارسال تمامی تصاویر