sony-xperia-z1-1
امروز قصد داریم تا با مقایسه ای جالب کیفیت فیلم برداری 5 اسمارت فون قدرتمند را به روشی جدید محک بزنیم. اکسپریا Z1 Compact , Z1 , لومیا 1020 و آیفون 5S همگی از دوربین فیلم برداری با کیفیت فول اچ دی (1080) برخوردار هستند. علاوه بر این گلکسی نوت 3 نیز قابلیت ضبط با کیفیت 4K را داراست که در این مقایسه نیز این محصول با حداکثر توان خود و با رزولیشن 2160 پا به میدان گذاشته است.

تصاویری که در پایین مشاهده میکنید از ویدئوهای در حال پخش توسط این 5 دستگاه به ثبت رسیده اند. به جز گلکسی نوت 3 که قابلیت ضبط 4K را دارد دیگر تصاویر از رزولیشن 1080 ذخیره شده اند. ویدئوها نیز در دو حالت نور زیاد و نور کم گرفته شده اند.

برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ در بر روی عکس کلیک راست کرده و open image in new tab را انتخاب کنید.

نور زیاد:

اکسپریا Z1 Compact

اکسپریا Z1

نوکیا لومیا 1020

گلکسی نوت 3

آیفون 5S

نور کم و با فلاش:

اکسپریا Z1 Compact

اکسپریا Z1

نوکیا لومیا 1020

گلکسی نوت 3

آیفون 5S

تصاویر بالا تغییر سایز داده شده است. برای دریافت تمامی تصاویر با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

در تصاویر با نور زیاد تقریبا همگی خوب عمل کردند. هر چند که نتیجه به دست آمده برای لومیا 1020 نسبتا ناامید کننده است. اما در تصاویر با نور کم میتوانیم برتری مطلق را به نام اکسپریا Z1 ثبت کنیم. اکسپریا Z1 Compact با وجود بهره مندی از دوربین مشابه اکسپریا Z1 عملکرد ضعیفتری را از خود به نمایش گذاشت.

البته گلکسی نوت 3 در نور کم و با فلاش، تصویر روشنتری را نسبت به دیگر تصاویر به ثبت رسانده اما نویز موجود در تصویر کیفیت آن را به شدت کاهش داده است. گلکسی نوت 3 با وجود فیلم برداری 4K خود نتوانسته در نمایش جزئیات از پس رقیب سر سخت خود اکسپریا Z1 بر آید و سونی یکبار دیگر نشان داده بهبود کیفیت تنها به بالابردن اعداد و ارقام نیست.

z1-n3

نظر شما در باره تصاویر بالا چیست؟ اگر بخواهید به تصاویر بالا نمره دهید به هر محصول چه نمره ای خواهید داد ؟

Gsmarena