TI

در هفته گذشته سه کمپانی بزرگ از جدیدترین پرچمداران خود رونمایی کرد. سونی با اکسپریا Z3، سامسونگ با گلکسی نوت 4 و اپل نیز با آیفون 6 به میدانی جدید وارد شدند. با وجود اینکه سونی به تازگی اکسپریا Z3 را به نمایش گذاشته است اما هنوز هم میتوان اکسپریا Z2 را به عنوان برترین اسمارت فون فعلی سونی در بازار بدانیم. چرا که تا قبل از عرضه اکسپریا Z3، گلکسی نوت 4 و آیفون 6 همچنان برخی محصولات همچون اکسپریا Z2 ، گلکسی اس 5 و آیفون 5اس در صدر بهترین های بازار قرار گرفته اند. البته در این نباید نام دو رقیب دیگر را یعنی الجی جی 3 و HTC One M8 را نیز از قلم بیاندازیم.

همواره یکی از جنجالی ترین بحث ها در رقابت بین اسمارت فون های بازار، بحث در مورد کیفیت صفحه نمایش هاست. امروز قصد داریم تا با نگاهی به صفحه نمایش 5 اسمارت فون فعلی بازار یعنی اکسپریا Z2، گلکسی اس 5، آیفون 5 اس، الجی جی 3 و HTC One M8 بیاندازیم تا بتوانیم برترین را انتخاب کنیم. لازم به توضیح است که این مقایسه در چند بخش و توسط سایت androidnational به عمل آمده است.
Color-reproduction

در بخش حداکثر نور (نیت) آیفون 5اس با نیت 587 در صدر قرار دارد. اکسپریا Z2 با نیت 458 سوم و گلکسی اس 5 نیز در رتبه آخر قرار گرفته است. ما بی صبرانه منتظر تست های اکسپریا Z3 هستیم که به گفته سونی با نیت 600 صاحب بهترین صفحه نمایش گوشی های اکسپریا از ابتدا تا به امروز خواهد بود.

 

اما در بخش حداقل نور (نیت) نتایج اکسپریا Z2 نه چندان قابل قبول است. در این بخش گلکسی اس 5 و آیفون 5اس امتیاز قابل قبولی بدست آورده اند.

 

در بخش کنتراست نیز اچ تی سی وان ام 8 و اکسپریا زد 2 بالاترین امتیازات رو کسب کرده اند.

 

در بخش درجه حرارت رنگ (کلوین) که نشانگر طبیعی بودن و درستی روشنایی رنگ هاست هر چه امتیاز بدست آمده کمتر باشد نتیجه قابل قبول تر است. در این بخش اکسپریا Z2 بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده و گلکسی اس 5 نیز بدترین عملکرد را به نام خود ثبت کرده است.

 

در بخش گاما امتیازات نسبتا مشابهی برای تمامی مدل ها به ثبت رسیده اما در بخش دلتای رنگ های RGB و نیز سیاه سفید که کمترین امتیاز نشانه بهترین است رقابت نزدیکی بین آیفون 5 اس، ال جی جی 2 و اکسپریا Z2 قرار دارد.

 

display

نتایج بدست آمده را به طور کامل میتوانید در جدول فوق مشاهده کنید. از این پس بیشتر به رقابت های پرچمداران جدید بازار خواهیم پرداخت، اما این رقابت نیز میتواند جالب توجه باشد که بتوانیم تا قبل از ورود قدرت های جدید به میدان برترین صفحه نمایش بازار را انتخاب کرده باشیم. نظر شما در این باره چیست؟ شما کدامیک از 5 اسمارت فون فوق را صاحب برترین صفحه نمایش بازار میدانید ؟

 

androidnational