s6-6s
اگر بخواهیم هر کدام از قسمت های گوشی های هوشمند رده بالای بازار را با یکدیگر مقایسه کنیم، هیچ رقابتی مثل مقایسه دوربین جذاب نخواهد بود! شاید رقابت در بخش دوربین بین گوشی های پرچمدار، امسال جذاب تر از سال های قبل باشد! چرا که در بین گوشی های مختلف، سونی و آیفون بعد از مدت ها دست به تغییر در دوربین و بالاتر بردن رزولوشن عکاسی خود زدند.

اکسپریا Z5 برای اولین بار از دوربین 23 مگاپیکسلی در بین تمامی گوشی های هوشمند برخوردار است. آیفون 6s نیز اولین گوشی هوشمند اپل است که از دوربین 12 مگاپیکسلی استفاده کرده است. گلکسی S6 هم همچنان دوربین 16 مگاپیکسلی خود را داراست که البته در مقایسه با نسل های قبل از خود به مراتب عملکردی بهتری از خود نشان داده است.

رقابت در بخش دوربین بین این سه دستگاه قطعا جالب خواهد بود. وبسایت Gsmarena مقایسه ای از عملکرد دوربین این سه دستگاه را به عمل آورده و قضاوت در مورد آن را بر عهده کاربران گذاشته است. مقایسه در چهار حالت شامل دو حالت عکس برداری و دو حالت فیلم برداری به عمل آمده است. در هر حالت عکس و فیلم یک بار در نور کم و یک بار در نور زیاد دوربین ها با هم مقایسه شدند.
fov2
در این مقایسه نام هر یک از گوشی ها پنهان بود تا سلایق بر روی آرا تاثیر گذار نباشند. در نهایت و پس پایان مدت نظر سنجی، نتایج جالب توجهی رقم خورد. اکسپریا Z5 در عملکرد دوربین در نور بالا با قاطعیت پیروز این رقابت بود. در بخش ویدئو هم اکسپریا Z5 و آیفون 6s عملکرد بهتری نسبت به پرچمدار سامسونگ داشتند.

در نهایت از بین این سه گوشی نتیجه ای که حاصل شد برتری اکسپریا Z5 را نشان داد. اکسپریا Z5 در مجموع با 41,890 رای و با بیش از 38 درصد آرا رتبه نخست را در این رقابت بدست آورد. گلکسی S6 و آیفون 6s نیز پس از پرچمدار سونی رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

22

منبع: