Z5 v.s M5 2

باز هم یک مقایسه دیگر و باز هم مقایسه 2 سنسور غول پیکر سونی؛ یکی پرچمدار و دیگری در لباس پرچمدار. گوشی اکسپریا M5 که لقب اولین گوشی هوشمند سونی مجهز به سنسور قدرتمند IMX230 را به دوش میکشد، این روزها با آمدن پرچمدار جدید سونی با چالش جدی مواجه شده است؛ گوشی هوشمندی که تا به امروز لقب یکی از سریعترین فوکوس هارا در بین دوربین گوشی هایِ هوشمند هم از آنِ خود کرده بود.

سونی اواخر نیمه اول سال 2015 و اوایل نیمه دوم امسال را بسیار خوب شروع کرد. چندی پیش گوشی اکسپریا M5 سونی که مجهز به سنسور غول پیکر 21.5 مگاپیکسلی IMX230 و فوکوس فوق سریع هیبریدی ( 250 میلی ثانیه ) است معرفی شد و حالا و در خلال مراسم IFA 2015 در شهر برلین، سونی با معرفی خانواده جدید Z5 و استفاده از سنسوری جدید، دوربین همه گوشی هایِ هوشمند دنیا را به مبارزه فراخوانده است.

اکسپریا Z5 و برادران کوچکتر و بزرگترش مجهز به سنسوری 23 مگاپیکسلی و معرفی نشده از سونی هستند، که حتی هنوز مدل دقیق آن هم در دست نیست! اما آن چیزی که بیشتر از همه در دنیا نظر اصحاب رسانه و طرفداران گوشی هایِ هوشمند را به خود جلب کرده، فوکوس فوق سریع هیبریدی نسل دوم سونی است که در این سنسور به کار گرفته شده است.

اگر با ما همراه بوده باشید در جریان هستید که سرعت فوکوس دوربین اکسپریا Z5 تنها 37 میلی ثانیه است؛ که نسبت به سنسور IMX230 ساخته این شرکت بسیار سریعتر عمل میکند. اما همه اینهایی که گفتیم بر رویِ کاغذ بوده و با معرفی پرچمدار جدید سونی، وقت آن فرا رسیده است که با تست هایِ عملی دوربین خارق العاده این محصول برتر را به چالش بکشیم.

در این تست که در خلال نمایشگاه IFA امسال توسط خبرنگاران تهیه شده است، فوکوس هیبریدی این 2 گوشی هوشمند با هم مقایسه میشود. بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما را دعوت به تماشایِ این 2 ویدئویِ جذاب کنیم. همچنین برای هیجان بیشتر، از اعلام نتیجه در متن این خبر خودداری کرده و نظر شما را درباره این تست پایاپای خواستاریم…

مقایسه سرعت فوکوس اکسپریا Z5 و اکسپریا M5 (ویدئوی اول)

مقایسه سرعت فوکوس اکسپریا Z5 و اکسپریا M5 (ویدئوی دوم)