maxresdefault
مقایسه پرچمداران برتر کمپانی هایِ دنیا در اَبعاد مختلف همیشه از جذابیتی وصف ناشدنی برخوردار بوده و هست. اما یکی از جذاب ترین مقایسه ها در بین برندهایِ مطرح دنیا، مقایسه پرچمداران کمپانی هایِ سامسونگ و سونی است. یکی نماینده کشور کُره و دیگری نماینده اَصیل کشور ژاپن!

در مقایسه ای که ساعاتی پیش برای شما قرار دادیم، یک بخش بسیار مهم در گوشی هایِ گلکسی اس 6 اج و سونی اکسپریا Z5 که همان چندوظیفگی است را مورد بررسی دقیق قرار دادیم، حال با مقایسه ای دیگر در بخش سرعت و عملکرد حسگر اثر انگشت بین دو گوشی سامسونگ گلکسی نوت 5 و سونی اکسپریا Z5 در خدمت شما هستیم.

همانطور که پیشتر گفته شده است و حتماً میدانید، بسیاری از منتقدین در طی سال هایِ اَخیر به فقدان سنسور اثر انگشت در پرچمداران سونی خرده گرفتند و این شرکت را محکوم به عقب ماندن از سایر کمپانی هایِ دنیا کردند. اما سونی که همواره با عقل پیش میرود، با برنامه ای دقیق و حساب شده، در جدیدترین پرچمداران خانواده جدید Z5 خود بالأخره از سنسور اثر انگشت استفاده کرد.
سامسونگ از گوشی گلکسی اس 5 و سونی از گوشی اکسپریا Z5 این فناوری را به گوشی هایِ هوشمند خود وارد کردند؛ اما کدامیک از این کمپانی ها در این بخش قویتر عمل کرده اند و از آزمایشات این بخش سربلند بیرون آمده اند؟ بهتر است سخن کوتاه کنیم و بی مقدمه سراغ تست سرعت و عملکرد سنسور اثر انگشت دو گوشی اکسپریا Z5 و گلکسی نوت 5 سامسونگ برویم.