xperia-xz-vs-iphone-6s-plus-camera-comparison1

مقایسه دوربین گوشی هایِ هوشمند همیشه از جذابیت خاصی برخوردار است، مخصوصاً اینکه این مقایسه بین دو گوشی با دو سیستم عامل مختلف باشد. پیش از این مقایسه هایی از دوربین هایِ سلفی و لرزشگیر دوربین اصلی گوشی هایِ اکسپریا XZ و آیفون 6s Plus را برایِ شما به اشتراک گذاشتیم و حالا قصد داریم تصاویر دوربین اصلی این گوشی هایِ هوشمند را با هم مقایسه کنیم.

دوربین اصلی گوشی اکسپریا XZ سونی مجهز به سنسور غول پیکر 23 مگاپیکسلی با سایز 1/2.3 و گشادگی دهانه دیافراگم f2.0 میباشد و از تکنولوژی هایِ جدید دوربین سونی همچون سنسور RGB-IR، فوکوس لیزری و لرزشگیر 5 جهته بهره میبرد. از طرفی دوربین اصلی گوشی آیفون 6s Plus مجهز به یک سنسور 12 مگاپیکسلی با سایز 1/3 و گشادگی دهانه دیافراگم f2.2 میباشد و از فلش دوگانه اَپل و لرزشگیر اُپتیکال ( OIS ) بهره میبرد.

در بررسی هایِ صورت گرفته، دوربین اصلی گوشی هایِ اکسپریا XZ سونی و آیفون 6s Plus اَپل در شرایط مختلف به چالش کشیده میشوند. قبل از ورود به این بررسی باید اشاره کنیم که این دو گوشی از دو دنیایِ متفاوت با هم مقایسه میشوند و باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که اکسپریا XZ سونی هنوز بر رویِ فریمورهایِ اولیه و آزمایشی قرار دارد و هنوز به صورت رسمی در بازارهایِ جهانی عرضه نشده است.

درباره این مقایسه طبق سنت همیشگی سخنی به میان نمی آوریم و قضاوت را به چشمان شما همراهان همیشگی سایت تخصصی اکسپریا میسپاریم. البته اینبار برایِ جذاب تر شدن این مقایسه، نام گوشی ها را در پایان عکس ها قید میکنیم تا بتوانید حدس بزنید کدام عکس مربوط به کدام گوشی هوشمند میباشد. بهتر است سخن کوتاه کنیم و وارد مقایسه شانه به شانه دوربین اصلی گوشی هایِ اکسپریا XZ سونی و آیفون 6s Plus اَپل شویم…

[ برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی، بر روی هر عکس کلیک کنید ]

[ در تمامی عکسها گوشی سمت راست آیفون 6s Plus و گوشی سمت چپ اکسپریا XZ میباشد ]