dsc_1376
اگر بررسی تخصصی اکسپریا XZ را خوانده باشید، یکی از قسمت هایی که این دستگاه با کمترین انتقاد آن را پشت سر گذاشت، صفحه نمایش بود. ما گفتیم که با وجود تاکید فراوان سونی بر دوربین اکسپریا XZ، اما این بخش با انتقاداتی همراه بود اما صفحه نمایش از هر نظر توانست ما را راضی کند به طوری که کمترین ایرادی به آن وارد بود.

وقتی صحبت از صفحه نمایش میشود، سرسخت ترین رقیبی که میتوان رو در روی اکسپریا XZ قرار داد، اولین و تنها اسمارت فون 4K جهان است. اکسپریا Z5 Premium که لقب تنها اسمارت فون جهان با صفحه نمایش 4K را بیش از یک سال است که یدک میکشد، در برابر اکسپریا XZ قرار گرفته تا یک دوئل جذاب و تماشایی را آغاز کنند.

این مقایسه به صورت اختصاصی توسط سایت اکسپریان گرفته شده است. ما در دو بخش صفحه نمایش دو دستگاه را در کنار هم محک زدیم. ابتدا رنگ ها که پنج رنگ سفید، مشکی، آبی، قرمز و سبز را با هم مقایسه کردیم. در انتها نیز عکس اصلی را برای مقایسه بهتر به صورت اسکرین شات برای شما قرار دادیم که میتوانید نتیجه را بهتر ارزیابی کنید.

در دومین بخش چند عکس را در آلبوم با هم مقایسه کردیم. در هر دو دستگاه نور صفحه به یک اندازه و تمامی موتورهای پردازشگر نیز خاموش بودند. در این بخش نیز تصاویر اصلی را در انتهای مقایسه گذاشتیم تا عکس اصلی و عکس های درون دو دستگاه را مقایسه کنید.

dsc_1584

dsc_1628

dsc_1589

dsc_1590

dsc_1595


dsc_1615

dsc_1627

dsc_1609

dsc_1602

dsc_1606

dsc_1599

dsc_1620

dsc_1611

قطعا، بهترین حالت برای مقایسه صفحه نمایش دو دستگاه، مقایسه مستقیم توسط چشم است. لنز دوربین اولین واسطه و صفحه نمایش گوشی یا لپ تاپ شما که این مقایسه را با آن دیدید دومین واسطه ای است که دست به دست هم دادند تا این مقایسه به چشم شما برسد. پس نمیتوانیم مطلقاً به آنچه که در این تصاویر دیدیم ایمان داشته باشیم. با این حال خوشحال میشویم که نظرات خود را در خصوص صفحه نمایش این دو دستگاه با ما در میان بگذارید.