Z3-Display
شاید تا سال 2013 انتقاد از سونی بابت کیفیت نه چندان مرغوب صفحه نمایش پرچمداران آن یک انتقاد به جا بود، اما از سال 2014 و با ورود اکسپریا Z2 به عرصه رقابت، سونی منتقدین خود را در این باب به سکوت فراخواند. استفاده از پنل IPS اتفاقی خوب بود که از اکسپریا Z2 تا به امروز در پرچمداران سونی تکرار شده است.

صفحه نمایش اکسپریا Z2 یک جهش بزرگ نسبت به نسل قبلی خود محسوب شده بود. این صفحه نمایش شش ماه بعد باز هم دستخوش تغییراتی شد تا اینکه در اکسپریا Z3 شاهد صفحه نمایش روشنتری به نسبت به اکسپریا Z2 بودیم. عملکرد خارق العاده سونی در اکسپریا Z3 باعث شد که این دستگاه به یکی از بهترین های بازار در زمینه صفحه نمایش تبدیل گردد. اما سونی به این بسنده نکرده و در نسل ارتقا یافته آن نیز باز هم به فکر بهبود کیفیت صفحه نمایش بوده است.

هر چند در نگاه اکسپریا Z3 Plus تنها در چند مورد انگشت شمار به نسبت اکسپریا Z3 برتر به نظر میرسد اما رفته رفته جلوه های بیشتری از این گوشی با کیفیت برای ما به نمایش گذاشته میشود. سونی با نام گذاری پرچمدار جدید خود به Z3 Plus این دستگاه را یک مدل ارتقا یافته از اکسپریا Z3 می داند. مدلی که گویا در تک تک قسمت های آن نسبت به اکسپریا Z3 دقت صرف شده تا افزایش کیفیت را به همراه داشته باشد.

با ورود به اکسپریا Z3 Plus از این پس بازار مقایسه این دستگاه با رقبای داخلی و خارجی خود بسیار داغ خواهد بود. مقایسه صفحه نمایش این دستگاه با دیگر دستگاه های هم رده مبحثی جذاب است که از این پس بیشتر با آن سر و کار خواهیم داشت. در اولین قدم مقایسه ای کوتاه از این دستگاه با اکسپریا Z3 به عمل آمده که کیفیت صفحه نمایش دو دستگاه را در کنار هم به نمایش میگذارد. در این مقایسه روشنایی بیشتر و رنگ های گرم تر در اکسپریا +Z3 به وضوح دیده میشود. سونی مدعی است که اکسپریا +Z3 در بخش صفحه نمایش 16% روشن تر از نسل قبلی خود است که این ادعا با این تصاویر قابل دفاع است.

در تصاویر زیر سمت راست اکسپریا +Z3 و سمت چپ اکسپریا Z3 است.

Xperia-Z3-Plus-Display_1-640x427

Xperia-Z3-Plus-Display_2

Xperia-Z3-Plus-Display_3
xperiablog