google-android-kitkat-620x442_610x435
همیشه بعد از ارائه برنامه های سونی برای به روزرسانی گوشی های اکسپریا به نسخه های جدید برخی انتقادات بر آن وارد میشود. اما حالا بد نیست که در یک مقایسه ای کلی برنامه سونی را با 3 رقیب اصلی خود یعنی سامسونگ، اچ تی سی و ال جی مقایسه کنیم تا ببینیم کدامیک در ارائه آپدیت اندروید 4.4 برای دستگاه های خود بهتر عمل کرده اند.
تا به اینجا هر 4 شرکت نامبرده لیست اولیه به روزرسانی محصولات خود به کیت کت را اعلام کرده اند که البته احتمال افزودن محصولی جدید به این لیست نیز وجود دارد.

شکی نیست که تعداد اسمارت فون های ساخته شده در این 4 شرکت با هم تفاوت دارد. ما بر همین اساس تعداد اسمارت فون های این شرکت ها را از ابتدای سال 2012 در نظر گرفته ایم. همچنین با توجه به معرفی برخی گوشی های رده پایین از طرف این شرکت ها که عملا هیچ شانسی برای دریافت به روزرسانی جدید نداشته اند، ما برای اینکه مقایسه ای عادلانه تر داشته باشیم تمام محصولاتی که از ابتدای سال 2012 و با حداقل رم 1 گیگ توسط این شرکت ها ساخته شده اند را در نظر گرفته ایم.

لیست به روزرسانی سامسونگ:

سامسونگ گلکسی S4
سامسونگ گلکسی S4 زوم
سامسونگ گلکسی S4 اکتیو
سامسونگ گلکسی نوت 3
سامسونگ گلکسی مگا
سامسونگ گلکسی S3
سامسونگ گلکسی نوت 2
سامسونگ گلکسی S4 مینی
سامسونگ گلکسی تب 2
سامسونگ گلکسی تب 3

تعداد کل گوشی های سامسونگ از ابتدای سال 2012 با رم 1 گیگابایت و بالاتر : 78 عدد
گلکسی S3 و گلکسی نوت 2 به‌دلیل برخی مسائل مربوط به قفل‌های منطقه‌ای مشکلاتی را برای بروزرسانی به اندروید 4.4 دارد. اما ما با توجه به احتمال رفع این مشکل توسط سامسونگ این دو گوشی را نیز در لیست قرار داده ایم.

لیست به روزرسانی اچ تی سی:

HTC One
HTC One X+
HTC One X
HTC Droid DNA
HTC J
HTC Butterfly

تعداد کل گوشی های اچ تی سی از ابتدای سال 2012 با رم 1 گیگابایت و بالاتر : 31 عدد
اچ تی سی اعلام کرده سری جدید محصولات Desire نیز به اندروید 4.4 به روز خواهند شد. اما در این خصوص لیست مشخصی از اینکه کدامیک از دستگاه های Desire آپدیت را دریافت میکنند اعلام نکرده است. بر همین اساس ما این محصولات را در به روزرسانی در نظر نگرفته ایم و در شمارش نیز احتساب نکرده ایم.

لیست به روزرسانی ال جی:

ال‌جی جی2
ال‌جی نکسوس 4
ال‌جی اپتیموس L7، L5، L3
ال‌جی اپتیموس جی
ال‌جی اپتیموس جی‌پرو
ال‌جی اپتیموس VU

تعداد کل گوشی های ال جی از ابتدای سال 2012 با رم 1 گیگابایت و بالاتر : 43 عدد
نکسوس 5 با توجه به اینکه مستقیما با اندروید 4.4 معرفی شده است در لیست قرار ندارد و در شمارش تعداد گوشی های ال جی نیز احتساب نشده است.

لیست به روزرسانی سونی:

اکسپریا Z1
اکسپریا Z
اکسپریا Z اولترا
اکسپریا ZL
اکسپریا Z تبلت

تعداد کل گوشی های سونی از ابتدای سال 2012 با رم 1 گیگابایت و بالاتر : 21 عدد
سونی اعلام کرده است که لیست بالا برنامه اولیه سونی برای به روزرسانی به کیت کت میباشد و همچنان احتمال افزودن دستگاه های جدید به این لیست وجود دارد. شانس برخی از محصولات 2013 سونی از جمله اکسپریا ZR و SP برای دریافت اندروید 4.4 بسیار زیاد است.

با توجه به اختلاف تعداد گوشی های ساخته شده توسط این 4 شرکت ما درصد تعداد گوشی های قابل آپدیت به کیت کت را از مجموع گوشی های ساخته شده در نظر خواهیم گرفت.

سامسونگ: 12% از گوشی های خود را به کیت کت به روز میکند.
ال جی: 18% از گوشی های خود را به کیت کت به روز میکند.
اچ تی سی: 19% از گوشی های خود را به کیت کت به روز میکند.
سونی: 23% از گوشی های خود را به کیت کت به روز میکند.

با وجود حجم انتقادات وارده بر سونی پس از اعلام برنامه به روزرسانی محصولات خود به کیت کت اگر کمی واقع بینانه نگاه کنیم سونی نه تنها به نسبت رقبا در این امر ضعیفتر عمل نکرده است بلکه بهتر نیز بوده و به نسبت تعداد کل محصولات خود پشتیبانی بهتری از خود ارائه داده است. البته فقط نباید کمیت را در نظر گرفت بلکه زمان و کیفیت نیز یکی از مهمترین نکات در به روزرسانی میباشد که باید ببینیم سونی چه موقع به روزرسانی محصولات خود را به اندروید 4.4 شروع خواهد کرد و کیفیت آپدیت های ارائه شده چگونه خواهد بود؟!

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم این لیست های اولیه توسط شرکت های سونی ، سامسونگ ، اچ تی سی و ال جی میباشد و همچنان احتمال افزایش محصولات جدید وجود دارد. اما بر همین اساس میتوان سونی را در گام اول ارائه برنامه بر سایر رقبا پیروز دانست. نظر شما در این باره چیست؟ به نظر شما کدامیک از 4 شرکت نامبرده در ارائه برنامه خود بهتر عمل کرده اند؟

 

کدامیک از شرکت های زیر در ارائه برنامه به روزرسانی کیت کت بهتر عمل کرده اند؟

نتایج

Loading ... Loading ...