اندروید 8.0 اوریو با سرعت بسیار کمی در حال عرضه توسط کمپانی های مختلف است. علاوه بر گوگل که این نسخه را به سرعت برای دستگاه های تحت حمایت خود ارائه کرد، چند کمپانی دیگر نیز در عرضه آپدیت اندروید 8.0 اوریو موفق ظاهر شدند. با این حال هنوز عمده شرکت های اندرویدی هنوز تجربه به روزرسانی اندروید اوریو را بدست نیاوردند.

سونی سال گذشته سریعترین عملکرد را در انتشار آپدیت اندروید 7.0 نوقا داشت. با گذشت یک سال از عملکرد موفقیت آمیز سونی در انتشار آپدیت اندروید نوقا، سونی با ارائه آپدیت اندروید 8.0 برای چند گوشی هوشمند از خانواده اکسپریا، نشان داد که موفقیت سال گذشته اتفاقی نبوده است. بدون احتساب اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 Compact که به صورت پیش فرض با اندروید 8.0 معرفی شدند، سونی تا این لحظه چهار گوشی هوشمند به نام های اکسپریا XZ Premium، اکسپریا XZ، اکسپریا XZs و اکسپریا X Performance را از اندروید 7.1 به اندروید 8.0 ارتقا داده است.

از نظر تعداد دیوایس های آپدیت شده به اندروید 8.0 تا این لحظه سونی بهترین عملکرد را در بین تمامی شرکت ها داشته است. چهار گوشی هوشمند از سونی در حالی آپدیت اندروید 8.0 را دریافت کردند که برخی از شرکت ها مثل سامسونگ یا هواوی هنوز هیچ یک از گوشی های خود را به روزرسانی نکردند!

نمودار زیر، عملکرد چند شرکت معتبر که در صنعت تولید گوشی های هوشمند فعالیت میکنند را در زمینه ارائه آپدیت اندروید 8.0 نشان میدهد. در این جدول فقط گوشی های به روزرسانی شده شمارش شده و گوشی هایی که به صورت پیش فرض با اندروید 8.0 معرفی شده بودند محاسبه نگردیده است. در این جدول تمامی به روزرسانی های انجام شده تا امروز 23 آذر در نظر گرفته شده است.