lg-g3-vs-sony-xperia-z2
شاید فیلم برداری 4K در حال حاضر بیشتر از آنکه کاربردی باشد یک حرکت تبلیغاتی باشد که کمپانی های مطرح از آن در برترین اسمارت فون های خود استفاده کرده اند. فیلم برداری با کیفیت 4K به خاطر فشار بسیار زیاد بر روی پردازنده دستگاه محدودیت هایی نیز به همراه دارد. در حال حاضر پردازنده اسنپدراگون 801 که در پرچمداران کمپانی های مطرحی چون سونی، سامسونگ و ال جی مورد استفاده قرار گرفته تا حدی توانسته از پس فیلمبرداری 4K بر بیاید. هرچند که هنوز به خوبی نمیتوان این کیفیت را به علت محدودیت و فشار زیاد بر روی دستگاه به طور مداوم مورد استفاده قرار داد.

 

اما علاوه بر اکسپریا Z2 ، یکی دیگر اسمارت فونها که قابلیت فیلم برداری 4K را داراست، پرچمدار جدید ال جی یعنی G3 است. البته ال جی در پرچمدار خود با Bitrate پایینتری رزولیشن 4K را ثبت میکند که این باعث کاهش کیفیت و همچنین کاهش فشار به پردازنده و کمتر داغ شدن دستگاه میشود. اما در عمل کیفیت این دو دستگاه چگونه خواهد بود؟ سوالی است که تا دو ویدئو 4K از این دو دستگاه را در کنار هم تماشا نکنید به جواب آن نخواهید رسید.

 

یک ویدئو کوتاه از مقایسه فیلم برداری 4K در اکسپریا Z2 و ال جی G3 به دست رسیده که با هم تماشا میکنیم. در این ویدئو کیفیت دوربین این دو دستگاه در کنار هم محک میخورند. البته به علت حجم بالای فیلم برداری 4K این ویدئو کم حجم شده است. شما میتوانید این ویدئو را از ویدئو سنتر سایت تخصصی اکسپریا دریافت کنید.

 

 

مقایسه کیفیت فیلم برداری ۴K در اکسپریا Z2 و ال جی G3

مقایسه کیفیت فیلم برداری ۴K در اکسپریا Z2 و ال جی G3