sony-xperia-z2-water-820x420

همانطور که می دانید اکسپریا Z2 یکی از معدود گوشی های هوشمند موجود در بازار است که می تواند با کیفیت 4k برای شما تصویر برداری کند. دارا بودن همچین امکانی برای سونی و این گوشی فوق العاده است اما مسئله اصلی گرمای بیش از حد هنگام تصویر برداری با این کیفیت می باشد که بعد از دقایقی پیغام بر روی صفحه نمایش مبنی بر داغ شدن بیش از حد گوشی نشان داده می شود.

البته اکسپریا Z2 تنها گوشی نیست که هنگام تصویر برداری با این کیفیت داغ می کند. به همین علت است که گوشی های دیگری مثل S5, LG G3 و Note 3 محدودیت پنج دقیقه ای برای تصویر برداری با این کیفیت گذاشته اند. اگر می خواهید ببینید که تفاوت این چهار گوشی هنگام تصویربردای با این کیفیت و درجه ی گرمای تولید شده چه مقدار می باشد ویدیوی زیر را نگاه کنید. در این ویدیو قطعه ای یخ بر روی صفحه نمایش گوشی قرار داده شده و باید دید که کدام قطعه زودتر از بقیه آب می شود. در این مقایسه دو مدل از خانواده گلکسی زودتر از دیگران باعث آب شدن یخ میشوند و پس از آن نیز اکسپریا Z2 و در آخر نیز ال جی جی 3 بیشترین حرارت را ایجاد میکنند.

 

مقایسه گرمای  اکسپریا Z2 در هنگام فیلم برداری ۴K با دیگر پرچمداران موجود

مقایسه گرمای اکسپریا Z2 در هنگام فیلم برداری ۴K با دیگر پرچمداران موجود

 

همچنین در دیگر ویدیو موجود شما می توانید تفاوت اکسپریا Z2 را در هنگام کارکرد معمول با گوشی های Apple 5s, Lumia 930, One M8 و Galaxy S5 را مشاهده کنید. جالب است که در این ویدئو نیز گلکسی اس 5 زودتر از دیگران باعث شدن یخ میشود. دیدن این ویدیو را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

 

مقایسه میزان داغ کردن اکسپریا Z2 و پرچمداران دیگر در حالت عادی

مقایسه میزان داغ کردن اکسپریا Z2 و پرچمداران دیگر در حالت عادی

Xperiablog