نزدیک به یک هفته از معرفی اکسپریا XZ2 در کنگره جهانی موبایل میگذرد. این تلفن هوشمند 5.7 اینچی قرار است پس از یک هفته از رونمایی رسمی در شهر بارسلون، فردا در کشور ایران هم رونمایی شود و پس از آن در آینده ای نزدیک پا به بازار بگذارد.

اکسپریا XZ2 به عنوان پرچمدار نیمه اول سال 2018 سونی، حرف های زیادی برای گفتن دارد. بهره مندی از قابلیت هایی که در گوشی های هوشمند دیگر یا اصلا دیده نمیشود، یا کمتر آن را میبینیم، از ویژگی های اکسپریا XZ2 است که میتوانند نقطه قوت آن باشد. ویژگی جدید Dynamic Vibration System و یا فیلم برداری 960 فریم بر ثانیه با کیفیت FullHD به همراه قابلیت های دیگری که قبلاً نیز در گوشی های سونی وجود داشت، مثل 3D Creator و … همگی نشانه های قدرت در اکسپریا XZ2 هستند.

در مقابل اکسپریا XZ2 شاید نقاط ضعفی هم داشته باشد که انتظار اصلاح آن را در نسل های آینده داریم. به هر حال هر گوشی هوشمندی در مقابل نقاط قوتی که دارد، نقاط ضعفی هم دارد که نمیتوان اکسپریا XZ2 را در این مورد سرزنش کرد.

هر چند که هنوز اکسپریا XZ2 برای بسیاری از ما ناشناخته است که برای شناخت بهتر باید تا ورود آن به بازار صبر کنیم، اما تا همینجای کار، نظر شما در مورد نقاط قوت و ضعف این دستگاه چیست؟ به نظر شما مهمترین نقطه قوت اکسپریا XZ2 که میتوان بر روی آن تاکید زیادی کرد چیست و مهمترین نقطه ضعف این دستگاه نیز که نیاز جدی به رفع آن در نسل های آینده احساس میشود را بیان کنید.