کنگره جهانی موبایل، یکی از برترین نمایشگاه های سالانه در حوزه فناوری است که بیشتر در زمینه تکنولوژی های مربوط به تلفن های همراه فعالیت دارد. امسال این نمایشگاه از روز 26 فوریه تا 1 مارس (7 تا 10 اسفند) در شهر بارسلون برگزار خواهد شد.

همه میدانیم که رویداد سالانه MWC که آن را کنگره جهانی موبایل میخوانیم، برای سونی تا چه اندازه اهمیت دارد. در چند سال اخیر همیشه سونی در این رویداد حضور داشته و معمولا محصولات متنوع و قدرتمندی نیز از خود به نمایش گذاشته است.

امسال نیز سونی خود را برای حضور در این نمایشگاه آماده میکند. بر اساس نقشه ای که از سالن نمایشگاه در دست داریم، بسیاری از شرکت های بزرگ موقعیت غرفه خود را تعیین کردند که سونی نیز در بین آنها دیده میشود. سونی محصولات خود را در سالن شماره 3 و در غرفه شماره 3M10 نمایش خواهد داد. این غرفه با مساحت 1744 متر، یکی از غرفه های نسبتاً بزرگ این نمایشگاه محسوب میشود که سونی آن را انتخاب کرده است. سونی سال گذشته نیز در همین غرفه حضور داشت که امسال نیز محصولات خود را در آن معرفی خواهد کرد.


محل قرارگیری این غرفه در نوع خود بسیار جالب است. تقریبا تمامی شرکت هایی که انتظار زیادی از آنها میرود در سالن شماره 3 حضور دارند. در اطراف غرفه سونی، غرفه های شرکت هایی مثل الجی، سامسونگ، هواوی، لنوو، VMware و NEC دیده میشود و کمی آنطرف تر و در همین سالن نیز شرکت هایی مثل کوالکام، مایکروسافت، نوکیا، ZTE و IBM حضور دارند.