root-sony-xperia-x

روت کردن گوشی هایِ هوشمند همیشه باب جدیدی در شخصی سازی برایِ کاربران باز میکند. اما دسترسی به فایل هایِ سیستمی که روت نامیده میشود، برایِ بسیاری از گوشی هایِ هوشمند اَندرویدی تقریباً غیرممکن میباشد. معمولاً کمپانی هایِ سازنده گوشی هایِ هوشمند بخاطر وارد نشدن آسیب و در خطر قرار نگرفتن گوشی هایِ اَندرویدی، امکان روت را در هسته سیستم عامل قفل میکنند.

سونی نیز یکی از کمپانی هایی است که گوشی هایِ جدیدش را به این سیستم اَمنیتی مجهز ساخته است و از این رو، گوشی هایِ خانواده X سونی در بحث روت بسیار ضعیف میباشند. البته شاید بتوان گوشی را با باز کردن بوت لودر روت کرد، اما از طرفی برخی از ویژگی هایِ بسیار اساسی گوشی هایِ اکسپریا از دست میرود و این موضوع اصلاً عقلانی نیست.

اما با تلاش هایِ شبانه روزی توسعه دهندگان محصولات اکسپریا و با کمک کرنل هایِ مخصوصی، دیگر نیاز نیست نگران از دست رفتن ویژگی هایِ گوشی اکسپریا X خود باشید. معمولاً با باز کردن بوت لودر کلیدهایِ DRM دستگاه از بین میرود و این اَمر باعث از بین رفتن موتورهایِ پردازشی تصویر و حتی نویزگیر پیشرفته دوربین میشود.

در حال حاضر نیز با باز کردن بوت لودر اکسپریا X کلیدهایِ DRM دستگاه شما از بین میرود، اما به واسطه کرنلی که توسعه دهندگان طراحی کرده اند، این موضوع با فلش کردن کرنل مرتفع میشود و نیازی نیست نگران از دست رفتن ویژگی ها و قابلیت هایِ اختصاصی گوشی هوشمند اکسپریا X خود باشید.

همچنین، این کرنل با خود ریکاوری شخصی سازی شده ای نیز به همراه دارد و نیاز نیست نگران نصب ریکاوری بعد از روت کردن گوشی باشید. از طرفی، باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که با باز کردن بوت لودر دیگر امکان بازگشت به کرنل هایِ رسمی ممکن نیست و باید تا زمانی که صاحب گوشی مذکور هستید، از کرنل هایِ شخصی سازی شده بهره ببرید.

اگر صاحب گوشی اکسپریا X هستید و میخواهید گوشی هوشمند خود را توسط این روش روت کنید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد موضوع مربوطه شوید و از طریق راهنمایِ فارسی جامع، گوشی هوشمند اکسپریا X خود را روت کنید.

مشاهده موضوع در انجمن