مژده: بروزرسانی عظیم پیامرسان محبوب تلگرام با ویژگی هایِ منحصر به فرد منتشر شد.

1
۳۳,۹۹۰

پیامرسان تلگرام را به جرأت میتوانیم یکی از بهترین هایِ دنیا بدانیم، چون در عین سادگی و سبک بودن، ویژگی هایِ منحصر به فردی را در کنار امنیت بالایِ خود در اختیار کاربران قرار میدهد که در کمتر پیامرسانی این روزها میتوانیم جستجو کنیم. این پیامرسان در کشور عزیزمان ایران نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و کاربران زیادی دارد.

در چند بروزرسانی اَخیر تیم توسعه دهنده تلگرام بیشتر بر رویِ امنیت و حریم خصوصی کاربران کار کردند و بیش از اندازه به آن بها دادند. بسیاری به این موضوع خُرده گرفتند که شاید تا این اندازه اهمیت قائل شدن برایِ حریم خصوصی کاربران از سویِ تیم توسعه دهنده، آنرا از هدف اصلی که اضافه کردن امکانات به روز میباشد دور کند؛ اما در پَسِ پرده خبرهایی بود.

تیم توسعه دهنده پیامرسان تلگرام پس از انتشار نسخه بتایِ 5.8 برایِ سیستم عامل iOS، چند روز پیش نسخه بتایِ 5.8 را در اختیار کاربران سیستم عامل اَندروید قرار داد و پس از بازخوردهایِ مثبت بسیار فراوانی که از کاربران دریافت کرد، عصر امروز این بروزرسانی عظیم را به صورت نسخه اصلی و پایدار به صورت جهانی برایِ سیستم عامل اَندروید منتشر کرد.

اما چرا این بروزرسانی تا این اندازه برایِ ما مهم است و آنرا یک بروزرسانی عظیم می نامیم؟ دلیل این موضوع اضافه شدن قابلیت هایِ متنوع و جدیدی است که شاید کمتر کسی تا پیش از این تصور ورود آنرا به پیامرسان محبوب تلگرام داشت. قابلیتی که به کاربران اجازه میدهد در صورت تمایل کاربرانی را که شماره آنها را ندارند به لیست مخاطبین خود اضافه کنند، افراد اطراف خود را بیابند یا به گروههایِ اطراف خود بپیوندند.

در پاراگراف هایِ ابتدایی مطلب اشاره شد تیم توسعه دهنده تلگرام وسواس بیش از اندازه ای را از ابتدایِ سال 2019 میلادی بر رویِ ویژگی هایِ امنیتی و حریم خصوصی کاربران به خرج داد. دلیل این موضوع آوردن قابلیتی است که امروز به دست ما رسیده است. در واقع تیم توسعه دهنده ابتدا ویژگی هایِ بسیار زیاد حریم خصوصی را به کاربران داد و پس از آن جهانی بیکران را به سویِ آنها گشود.

برخی از این ویژگی هایی که درباره آن صحبت میکنیم و مربوط به نسخه هایِ قبلی است شامل مخفی کردن عکس پروفایل ( محدود کردن دسترسی )، نمایش داده نشدن شماره تلفن ( یا محدود کردن دسترسی به آن ) و ویژگی هایی از این قبیل است، که همه و همه در جهت باز شدن درب ارتباط کاربران به سویِ دنیایِ جدیدی است که تا پیش از این توسط برخی از پیامرسان هایِ قدیمی به کاربران داده شده بود.

اما این بروزرسانی با خود چه هدیه هایی برای ما به ارمغان آورده است؟ در لیست ذیل به برخی از امکانات بسیار مهم اضافه شده به نسخه 5.8 پیامرسان تلگرام اشاره میکنیم:

1. اضافه کردن کاربران به لیست مخاطبین، حتی اگر شماره تلفن آنها قابل مشاهده نمیباشد
2. اضافه شدن قابلیت افراد نزدیک و گروههایِ نزدیک
3. اضافه شدن قابلیت ساختن گروه محلی
4. انتقال مالکیت یک کانال یا گروه با دادن اختیارات کامل مدیریتی

درباره ویژگی اول؛ پیش از این تلگرام به کاربران اجازه داده بود که شماره خود را به صورت پیشفرض و در صورت نیاز به صورت کامل از دید دیگران مخفی کنند. بر اساس این قابلیت، تلگرام در نسخه جدید و پیشِ رویِ ما قابلیت اضافه کردن مخاطبینی که شماره تلفن آنها در دسترس نیست و تنها آیدی تلگرام دارند به این نسخه افزوده شده است.

درباره ویژگی دوم، که مهمترین ویژگی های این نسخه نیز میباشد؛ با این قابلیت میتوانید با رفتن به بخش Contacts ( مخاطبین ) از طریق گزینه Add People Nearby ( اضافه کردن افرادی که در اطراف شما هستند ) ببینید چه کسانی در اطراف شما هستند یا چه گروههایی در اطراف شما وجود دارند و در صورت نیاز آنها را به لیست مخاطبین خود بیفزایید یا به گروهی بپیوندید ( در صورتیکه آن افراد یا گروهها چنین قابلیتی را در پیامرسان تلگرام خود فعال کرده باشند ).

درباره ویژگی سوم، که در واقع یکی از قابلیت هایِ فرعی ویژگی دوم میباشد؛ کاربران میتوانند با این قابلیت یک گروه به صورت محلی ایجاد کرده و افرادی که در نزدیکی آنها هستند را به این گروه بیاورند. این موضوع میتواند بسیار جالب باشد، چون افرادی که در جایی در نزدیکی هم هستند و از پیامرسان تلگرام استفاده میکنند، حتی در صورتی که یکدیگر را نشناسند میتوانند در یک گروه حاضر شده و به مکالمه بپردازند.

درباره ویژگی چهارم، که یکی دیگر از ویژگی هایِ بسیار کارآمد این نسخه از تلگرام میباشد؛ تا پیش از این امکان انتقال مالکیت کانال ها و گروهها در پیامرسان تلگرام وجود نداشت، اما با این بروزرسانی مدیران اصلی کانال ها یا گروههایی که قصد تغییر کسب و کار خود را دارند میتوانند مالکیت کانال یا گروه خود را به صورت کامل به شخص دیگری واگذار کنند.

این بروزرسانی هم اَکنون از طریق پلی استور گوگل قابل دسترس است. اگر این بروزرسانی هنوز برایِ شما از طریق گوگل پلی در دسترس نمیباشد، میتوانید از طریق سایت هایِ ثالث نسخه 5.8 را دانلود و بر رویِ گوشی خود نصب کنید. همچنین، اگر در این بروزرسانی به نکته جدیدی دست پیدا کردید حتماً در صورت تمایل آنرا از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here