سری بازی هایِ Gran Turismo را میتوانیم پرطرفدارترین بازی ریسنیگ دنیا بدانیم، چون پیشینه ای بسیار غنی دارد. این بازی پر آوازه از اولین نسل از کنسول هایِ پلی استیشن سونی با طرفداران این کمپانی ژاپنی تا PS3 همراه بوده است و اَکنون آخرین نسخه از آن نیز چند سالی است که در حال تهیه برایِ کنسول PS4 میباشد.

سونی اولین و دومین نسخه از سری بازی هایِ Gran Turismo را برایِ کنسول PS1، سومین و چهارمین نسخه را برایِ کنسول PS2 و پنجمین و ششمین نسخه ها را نیز برایِ کنسول PS3 منتشر کرده بود. اَکنون نیز حدود 3-2 سالی میشود که ساخت Gran Turismo Sport که در واقع هفتمین نسخه از این سری میاشد برایِ کنسول PS4 شروع شده است، اما هنوز به مرحله عرضه نرسیده است.

دلیل این موضوع وسواس بیش از اندازه سونی و آماده کردن کردن این بازی به صورت کامل برایِ کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro میباشد. سونی پیش از آغاز کنفرانس اختصاصی خود در E3 2017 رسماً اعلام کرد که این بازی بر رویِ کنسول PS4 Pro با نرخ 60 فریم بر ثانیه به صورت HDR و در رزلوشن 4K اجرا خواهد شد، که یک دستاورد بسیار مهم برایِ سونی میباشد و خبر بسیار مسرور کننده ای برایِ گیمرها و مشتاقان این بازی است.

ابتدا قرار بود این بازی در واپسین روزهایِ سال 2016 منتشر شود، که نهایتاً چنین نشد. اما اَکنون کمپانی سازنده سری بازی هایِ Gran Tursimo که ساخت نسخه هفتم این بازی را نیز به عهده دارد، ساعاتی پیش یک بازه زمانی برایِ انتشار این بازی اعلام کرده است. Polyphony Digital پس از کش و قوس هایِ فراوان اعلام کرد که بازی محبوب Gran Turismo Sport در تاریخی نامعلوم در پاییز امسال منتشر خواهد شد.

شاید این بازه زمانی باز هم آن چیزی نباشد که طرفداران این سری انتظار شنیدنش را داشتند، اما حدأقل یک محدوده زمانی برایِ این بازی مشخص شده است و میدانیم که چقدر تا تجربه کردن این شاهکار فاصله داریم. سونی تا کنون یک مرحله آزمایشی آلفا و یک مرحله طولانی مدت بتا را برایِ تست Gran Turismo Sport در برخی از کشورهایِ مهم دنیا برگزار کرده است و به نظر میرسد تا انتشار نسخه نهایی زمان زیادی باقی نمانده است. ما که بسیار مشتاق عرضه این بازی هستیم، شما چطور؟

منبع: