forwardworks-1

اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش اعلام کردیم که در ماه دسامبر سونی بازی هایِ انحصاری خود برایِ گوشی هایِ هوشمند را به جهانیان معرفی خواهد کرد و اَکنون این مهم اتفاق افتاده است. بر اساس زمانبندی هایِ صورت گرفته، سونی امروز در مراسمی اختصاصی در شهر توکیو از بازی هایِ انحصاری خود پرده برداشت.

همانطور که در جریان هستید، سونی در ماه مارس شرکتی را تحت عنوان ForwardWorks تأسیس کرد که مستقلاً بر رویِ بازی هایِ انحصاری برایِ گوشی هایِ هوشمند فعالیت خواهد کرد و با همکاری مهندسین بخش پلی استیشن قرار است بهترین بازی هایِ خاطره انگیز کنسول پلی استیشن را به گوشی هایِ هوشمند بیاورد.

سونی امروز از 5 بازی برایِ پلتفرم گوشی هایِ هوشمند پرده برداشت، که 4 بازی از مجموعه بازی هایِ قدیمی و خاطره انگیز کنسول پلی استیشن و پلی استیشن ویتا میباشند و 1 عنوان انحصاری جدید میباشد. تمامی این عناوین در تاریخ نامعلومی در تابستان امسال برایِ پلتفرم هایِ اَندروید و iOS عرضه خواهند شد و همانطور که پیشتر نیز اشاره کرده بودیم، این بازی ها ابتدا در کشور ژاپن عرضه خواهند شد و سپس در تمام نقاط دنیا در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

اما در این مراسم تنها بازی هایِ موبایلی سونی معرفی نشدند و در خلال این کنفرانس همکاری سونی با چند کمپانی بازی سازی معروف نیز جالب توجه بود. بر اساس قراردادهایی که منعقد شده است، سونی با کمپانی ژاپنی Nippon Ichi و کمپانی نام آشنایِ Square Enix، که ید طولایی در ساخت بازی هایِ بسیار معروف دارد وارد همکاری تجاری خواهد شد.

forwardworks-7

Square Enix برایِ پلتفرم هایِ اَندروید و iOS بازی هایِ بسیار بزرگی را تا به امروز توسعه داده است. برخی از این بازی هایِ بزرگ شامل مجموعه Final Fantasy، بازی محبوب Deus Ex، بازی Hitman، مجموعه بازی هایِ خاطره انگیز Tomb Raider، سری بازی هایِ محبوب Dragon Quest و سری بازی هایِ محبوب Dungeon Warrior میشوند.

forwardworks-8

در پایان این مراسم نیز پلتفرم هیبریدی جدیدی تحت عنوان Project FIELD معرفی شد، که سبک جدیدی را در بازی هایِ رایانه ای ایجاد خواهد کرد و در خبرهایِ بعدی درباره آن خواهید خواند. در مجموع، پیش بینی میشود در آینده ای نزدیک خبرهایِ بسیار خوبی از سونی پیرامون بازی هایِ پلتفرم موبایل بشنویم.

forwardworks-10

منبع: